вівторок, 7 грудня 2021 р.
Праця у природі та самообслуговування у групі раннього віку ЗДО
Дидактичні ігри як засіб мовленнєвого розвитку дітей раннього віку
Формування та становлення мовного розвитку у перші роки життя дитини впливає на все її подальше життя. Своєчасне і повноцінне оволодіння мовленням є першою важливою умовою становлення у житті дитини здорової психіки та гармонійного розвитку. Своєчасне - це розпочате з перших хвилин життя дитини, повноцінне - значить достатнє за об'ємом мовленнєвого матеріалу, яке спонукає дитину до оволодіння мовленням в повній мірі його можливостей на кожному віковому періоді. Розуміння мови оточуючих і особисте активне мовлення супроводжує усі діяльності дитини. Адже від рівня розвитку мовлення дитини залежить успішність забезпечення цілей, її комунікації з іншими учасниками взаємодії.
Сюжетна гра як засіб розвитку мовлення та соціалізації дітей раннього віку
Гроза Тетяна Ярославівна,
Емоційний розвиток дітей раннього віку засобами театральної діяльності
Вплив предметно-ігрового середовища на сенсорний розвиток дитини раннього віку
Вплив предметно-ігрового середовища на сенсорний розвиток дитини раннього віку
Сенсорний розвиток - це розвиток у дитини процесів сприйняття та уявлень про предмети й явища навколишнього світу. Дитина з’являється на світ із готовими органами чуттів: у неї є очі, вуха, її шкіра наділена чутливістю, яка дозволяє відчувати предмети, тощо. Це лише задатки для сприйняття навколишнього світу.
Сенсорне виховання - це основа пізнання світу, першою сходинкою якого є чуттєвий досвід. Успішність розумового, фізичного, естетичного виховання значною мірою залежить від рівня сенсорного розвитку дітей, тобто від того наскільки досконало дитина чує, бачить, відчуває оточуюче. Чим менша дитина, тим більше значення в її житті має чуттєвий досвід.
Вплив розвивальних ігор на розвиток мовлення дітей раннього віку
понеділок, 6 грудня 2021 р.
Сенсорний розвиток дітей раннього віку за допомогою ігрової діяльності
Роль дидактичної гри у формуванні особистості дитини раннього віку
Особистість – це дитина з позитивним образом «Я». Навчання, виховання і розвиток дитини як особистості відбувається в діяльності. Тому я як педагог маю створити всі умови для різних видів діяльності. Для дітей раннього віку провідною стає предметна діяльність. З дітьми раннього віку, я тільки почала працювати, маю маленький досвід, але мені хочеться дізнатися і навчитися більше. Думаю, що гра – є основним видом діяльності дитини, у процесі якої розвивається символічна функція, уява, фантазія, формуються базові засоби особистості. Гра – це чарівна «скринька» за допомогою якої можна навчити малюка мислити, розуміти довкілля. Думаю, що в ранньому віці засвоєння нових знань у грі відбувається набагато успішніше ніж на заняттях.
У нашому садочку достатньо іграшок, дидактичних ігор, та ігрового матеріалу для успішного освітнього процесу. Усі діти грають у «когось» або «у щось».
Використання оздоровчих технологій з метою активізації рухової активності дітей раннього віку
Театрально-ігрова діяльність як засіб мовленнєвого розвитку дитини раннього віку
Дидактична гра як засіб сенсорного виховання дітей раннього віку
Сенсорне виховання у ранньому віці за допомогою дидактичних ігор Марії Монтессорі
Створення сприятливих умов для сенсорного розвитку дитини раннього віку у групі ЗДО
Створення сприятливих умов для сенсорного розвитку дитини раннього віку у групі ЗДО
Сенсорне виховання дітей раннього віку – запорука щасливого майбутнього. Головна мета дошкільної освіти в Україні-створення сприятливих умов для особистісного ставлення дитини, забезпечення збалансованого розвитку, узгодженості у житті основних тенденцій до самореалізації, самозбереження, формування життєвої компетентності, розвитку ціннісного ставлення до навколишнього світу.
Сенсорне виховання дітей раннього віку за технологією Марії Монтессорі
неділя, 5 грудня 2021 р.
Вплив предметно-ігрового середовища на розвиток зображувальної діяльності в ранньому віці
Театралізована діяльність - унікальний засіб мовленнєвого спілкування в ранньому віці
Використання нетрадиційних технік зображувальної діяльності у розвитку творчих здібностей дітей раннього дошкільного віку
Зображувальна діяльність дає дитині змогу відкрити й пізнати навколишній світ, сформувати уявлення про нього, виразити в малюнках своє розуміння світу і ставлення до нього. Із раннього віку діти намагаються відобразити свої враження про навколишній світ у зображувальній творчості. Для цього їм не потрібні фарби, пензлі, олівці. Вони малюють пальчиками чи долоньками на запотілому вікні, паличкою на піску, водою, розлитою на столі, інколи маминою помадою чи зубною пастою на склі тощо.
Сюжетно-рольова гра з лялькою як засіб соціалізації дітей раннього віку
Формування сенсорних еталонів у дітей раннього віку засобами дидактичних ігор
пʼятниця, 3 грудня 2021 р.
Розвиток творчих здібностей в елементарній театралізованій діяльності
Театралізована діяльність у дошкільному віці – один із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток творчої особистості дитини. Важливо з раннього дитинства заохочувати дитину до мистецької діяльності, зокрема театральної. У Базовому компоненті дошкільної освіти зазначено, що метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення гармонійного розвитку кожної дитини, створення сприятливих умов для її особистісного становлення та творчої самореалізації. Одним із ефективних засобів впливу на розвиток творчої особистості дошкільника названо театралізовану діяльність.
Вплив сенсорно-ігрового середовища на мовленнєвий розвиток дітей раннього віку
середа, 1 грудня 2021 р.
Використання бізіборда в сенсорному розвитку дітей раннього віку
Природа як фактор розвитку дитини раннього віку
Природа як фактор розвитку дитини раннього віку
Обласний семінар «Формування соціальної компетентності особистості шляхом упровадження програми «Культура добросусідства» / Дошкільна секція
Проблеми виховання громадянина, формування культури міжетнічного й міжконфесійного спілкування актуальні для всіх країн. Проте підходи до вирішення цієї проблеми неоднакові і значною мірою залежать від конкретних історичних і соціально-політичних умов, стану суспільства, його ідеології.
понеділок, 29 листопада 2021 р.
Сенсорні дидактичні ігри у складі освітнього середовища групи раннього віку ЗДО
четвер, 10 червня 2021 р.
Вільний вибір рухів дітьми на заняттях з фізичної культури
Вільний вибір рухів дітьми на заняттях з фізичної культури
Щоб розширити умови для розвитку рухової - та здоров'я ощадної компетентності дитини, я використовую такий вид занять, як вільний вибір рухів дитиною.
вівторок, 8 червня 2021 р.
Формування компетентності старших дошкільників щодо безпечної поведінки
Що може бути важливішим за життя і здоров'я дитини? Риторичне запитання, та варто час від часу замислюватися над тим, щоб уберегтися від спокуси поставити навчальні цілі над виховними.
Фізкультурна розвага з дошкільнятами із використанням технології В. Воскобовича “Казкові лабіринти гри”
Фізкультурна розвага з дошкільнятами із використанням технології В. Воскобовича “Казкові лабіринти гри”
понеділок, 7 червня 2021 р.
Застосування музично-рухливих вправ під час ранкової гімнастики в молодшій групі
Збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров'я дитини спрямовує зусилля вихователів та батьків на формування ціннісного ставлення до власного здоров'я і мотивації щодо здорового способу життя.
Ранкова гімнастика один із видів фізкультурно-оздоровчої роботи.
Формування рухової компетентності дошкільників в ігровій діяльності
У Базовому компоненті дошкільної освіти передбачається формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини, виховання елементів природо доцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього.
Рухлива гра як активна й усвідомлена рухова та емоційна діяльність дошкільників
Рухлива гра як активна й усвідомлена рухова та емоційна діяльність дошкільників
Ігрова діяльність є найдоступнішою для дитини дошкільного віку, оскільки відповідає її психічним і фізичним можливостям. Вона сприяє розвитку інтересів, здібностей дітей, вихованню позитивних якостей, допомагає розширити, поглибити й уточнити уявлення про навколишній світ, про явище природи, ознайомитися з різними властивостями предметів. Гра викликає радісні переживання, бадьорий настрій, що є запорукою доброго здоров’я.
Вправи хатха-йоги на заняттях з фізкультури в ЗДО
Вправи хатха-йоги на заняттях з фізкультури в ЗДО
В останні роки велика увага приділяється нетрадиційним оздоровчим системам. Особливе місце серед них посідає оздоровча система йоги. Йога поєднує всі сфери людського буття: духовне, психічне і фізіологічне. В індійській філософії йоги існує думка, що тіло людини є здоровим доти, поки гнучким і здоровим є її хребет.
Мовленнєвий розвиток старших дошкільників з використанням творів В.О. Сухомлинського
Знайомство дітей середнього дошкільного віку з державними символами з метою розвитку патріотизму
Знайомство дітей середнього дошкільного віку з державними символами з метою розвитку патріотизму
Кожний народ має свою мову, свої традиції і звичаї, що виробилися упродовж багатьох століть. У кожного народу є свої національні святині, символи. Вихователь закладу дошкільної освіти має прищеплювати дітям повагу до державної символіки України. До державних символів належать: герб, прапор, гімн.
Національний прапор України – це символ державності та національної незалежності. Нині синьо-жовтий прапор проголошено Державним прапором незалежної України. Як пояснити дітям символічне значення кольорів прапора?
неділя, 6 червня 2021 р.
Патріотичне виховання дітей старшого дошкільного віку шляхом ознайомлення з історією рідного краю
З метою формування у дітей знань про історію рідного краю нами був розроблений перспективний план ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з рідним краєм та його історією (додаток 1). Роботу, яку ми запланували з дітьми та їх батьками.
субота, 5 червня 2021 р.
Виховання казкою дітей другої молодшої групи у повсякденному житті та під час занять у ЗДО
Існує дуже багато методик, які заключають в собі виховання за допомогою казки. Для себе я обрала методику Лариси Борисівни Фесюкової, яка так і називається - “Виховання казкою”. Я обрала саме цю тему тому, що вона заключає в собі нетрадиційний підхід до кожного заняття.
Використання блоків Золтана Дьєнеша з метою розвитку логіко-математичних уявлень молодших дошкільників
Одне з найважливіших завдань виховання маленької дитини - розвиток її розуму, формування розумових умінь і здібностей, які дозволять легко освоїти нове. На вирішення цього завдання мають бути спрямовані зміст і методи підготовки мислення дошкільників до шкільного навчання, зокрема предматематичної підготовки.
За своїм змістом ця підготовка не повинна вичерпуватися формуванням уявлень про числа і найпростіших геометричних фігурах, навчанням рахунку, складанню і відніманню, вимірах у найпростіших випадках. Не менш важливим, ніж арифметичні операції, для підготовки їх до засвоєння математичних знань є формування логічного мислення. Дітей необхідно вчити не тільки обчислювати і вимірювати, а й міркувати.
Формування у дошкільників елементарних географічних понять засобами ознайомлення з природою рідного краю
Формування географічних уявлень - складний і тривалий процес, який починається з моменту народження дитини і триває все життя. Прагнення до нових вражень, цікавість, постійне бажання спостерігати й експериментувати, самостійно шукати нові відомості про світ, традиційно розглядаються як характерні для дошкільника риси поведінки. Особливе значення у вивченні географії дошкільниками має природа рідного краю. Адже, сформувати свідоме, правильне ставлення дітей до природи, її явищ і об'єктів можна тільки на прикладах, які вони спостерігають повсякденно, тобто діти можуть полюбити й навчитися берегти лише те, що безпосередньо їх оточує.
Морально-патріотичне виховання старших дошкільників шляхом залучення до Малої Батьківщини
Патріотичне почуття за своєю природою багатогранне, основою патріотичного виховання в є моральне, естетичне, трудове, розумове виховання маленького громадянина. У процесі такого різнобічного виховання зароджуються перші паростки духовно-моральних патріотичних почуттів.
Значну роль у вихованні дітей відіграють народні традиції - досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки, що склалися історично і передаються з покоління в покоління (шанувати старших, піклуватися про дітей, відзначати пам'ятні дати тощо). З традиціями тісно пов'язані народні звичаї - усталені правила поведінки; те, що стало звичним, визнаним, необхідним; форма виявлення народної традиції (як вітатися, як ходити в гості).
Дихальна гімнастика за Стрельниковою з дітьми старшого дошкільного віку ЗДО
Чомусь, вважається, що людину потрібно вчити, писати, малювати, а вчити дихати не потрібно. Але це в корені не вірно! Більшість людей , на жаль , дихають не правильно, і через це у них виникає ряд хвороб. «Будете піклуватися про своє дихання, проживете довго і щасливо – сказав багато століть назад індійський мудрець. І це не порожні слова. Тисячі людей освоїли методики правильного дихання. І які ж чудові слова подяки вони говорять тим, хто навчив, як видужати без пігулок і дорогого лікування!
Рухлива гра як засіб фізичного розвитку дитини середнього дошкільного віку
Рухлива гра як засіб фізичного розвитку дитини середнього дошкільного віку
Використання методики М. М. Єфименка «Театр фізичного виховання» на заняттях з фізичної культури в ЗДО
Використання методики М. М. Єфименка «Театр фізичного виховання» на заняттях з фізичної культури в ЗДО
Робота з дітьми вимагає постійного вдосконалення наявних методик і розробок нових технологій, що сприятимуть підвищенню інтелектуального рівня та покращенню їхнього фізичного розвитку.
Соціалізація особистості дошкільника у рухливій грі
пʼятниця, 4 червня 2021 р.
Розвиток соціально-моральних та емоційно-вольових якостей старших дошкільників засобом казки
Розвиток соціально-моральних та емоційно-вольових якостей старших дошкільників засобом казки
Проблеми морального розвитку, виховання, вдосконалення людини турбували суспільство завжди й у всі часи. Особливо нині, коли все частіше можна зустріти жорстокість і насильство, проблема морального виховання стає все більш актуальною.
Педагогіка партнерства у середній групі закладу дошкільної освіти
У Базовому компоненті дошкільної освіти підкреслюється значимість родинного виховання, передбачається взаємопроникнення сімейного і суспільного виховання з метою створення для кожної дитини єдиного, дитиноцентричного середовища. Нині ефективність дошкільної освіти пов'язана з організацією освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства. Це спонукає до оновлення змісту і форм співпраці педагогів закладів дошкільної освіти з батьками вихованців.
"Чарівні кільця Луллія" як засіб пізнавального розвитку дітей старшого дошкільного віку
"Чарівні кільця Луллія" як засіб пізнавального розвитку дітей старшого дошкільного віку
Проблема мовлення у всьому його видовому розмаїтті є актуальною в дошкільному віці. На сьогоднішній день існує безліч методик, технологій, за допомогою яких можна коригувати процес розвитку мовлення у дітей. Найважливішою умовою вдосконалення мовної діяльності дошкільнят є створення емоційно сприятливої ситуації, мовного середовища сприяє виникненню бажання активно розвивати своє мовлення і брати участь в мовному спілкуванні. Найближча, доступна і захоплююча діяльність дошкільнят-гра. Між грою і мовленням існує двосторонній зв'язок: з одного боку мовлення дитини розвивається і активізується в грі, з іншого сама гра вдосконалюється під впливом і збагаченням мовлення.
Пальчикові ігри як засіб розвитку дрібної моторики та психічних процесів молодших дошкільників
Пальчикові ігри як засіб розвитку дрібної моторики та психічних процесів молодших дошкільників
Використання усної народної творчості у роботі з дітьми молодшого дошкільного віку
Немає народу байдужого до материнської мови, до рідного слова, рідної домівки, рідної землі.
Фольклор (від англ. folklore), або усна народна творчість, - художня колективна літературна і музична творча діяльність народу, яка засобами мови зберегла знання про життя і природу, давні культи і вірування, а також світ думок, уявлень, почуттів і переживань, народнопоетичної фантазії.
Використання артикуляційних та дихальних вправ для виховання звукової культури мовлення старших дошкільників
Використання артикуляційних та дихальних та вправ для розвитку звукової культури мовлення старших дошкільників
Звукова культура мовлення - це складова частина мовної культури. Вона є необхідним компонентом для виховання повноцінної особистості дитини в цілому, так і виступає необхідною умовою для успішної підготовки до школи.
Дошкільний вік сенситивен для виховання звукової культури. Це обумовлено рядом причин: відбувається активне дозрівання мовних центрів у корі головного мозку, що відповідають за мову; відбувається анатомо-фізіологічне дозрівання артикуляційного апарату.
Казка як засіб формування художньо-мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку
Казка як засіб формування художньо-мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку
Казка... Її можливості великі. Мова перших казок, що чує дитина дошкільного віку, ритмічна, слова часто заримовані, а героям надаються незвичайні визначення. Тому для представлення досвіду роботи я обрала цю тему. Вважаю, що актуальність цієї теми в тому, що, мовленнєвий розвиток дитини є головним інструментом, за допомогою якого вона встановлює контакт із довкіллям і завдяки якому відбувається соціалізація дитини. Дана тема є актуальною ще тому, що мовна компетенція є однією з провідних базисних характеристик особистості, яка формується на етапі дошкільного дитинства.