Єдина Країна! Единая Страна!

понеділок, 27 травня 2024 р.

Культура добросусідства в дії

 

26 березня 2024 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коблівської сільської ради Миколаївського району (директор – Оксана Вербик) у змішаному форматі відбулася робоча зустріч обласної творчої групи «Культура добросусідства в ЗДО» (керівниця – Лія Олійник).

Під час зустрічі учасниці ознайомилися з досвідом роботи Коблівського ЗДО (ясел-садка) «Сонечко» щодо реалізації регіональної парціальної програми, методичних рекомендацій з міжкультурної і громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Миколаївщина». 

четвер, 16 травня 2024 р.

Вишиванка єднає


У Всесвітній день вишиванки, 16 травня 2024 року, Лія Олійник та Олена Маланчук, фахівчині кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, провели інтерактивний захід для педагогічних працівників дошкільної освіти та початкової школи Миколаївської області. 

Учасниці/учасники закритих педагогічних спільнот у фейсбуці «Дошколярики Миколаївщини», «Нова українська початкова школа» долучилися до створення інтерактивного фотоколажу «Вишиванка єднає». 87 педагогів/педагогинь розмістили на онлайн-дошці «Padlet» (https://padlet.com/kafedradip/padlet-l1nqnx0rc1gm4vn2) наліпки зі світлинами з досвіду роботи та власними думками, поетичними рядками, висловами відомих особистостей про вишиванку.

Відео до Дня вишиванки Відео до Дня вишиванки 

Освітяни відзначили символічність і важливість заходу під час війни, адже усвідомлення того, що вишиванка об’єднує українців та збагачує нашу культуру, спонукає зберігати, цінувати, прославляти спадщину рідної країни!


пʼятниця, 16 лютого 2024 р.

Відзначення Міжнародного дня дарування книжок

Упродовж 14 лютого 2024 року в закритій педагогічній спільноті «Дошколярики Миколаївщини» відбулася інтерактивна раптівка, яку підготували та провели в асинхронному режимі Лія Олійник, Ірина Романюк, Олена Маланчук, працівниці кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти.

Мета – поширення інформації про читацькі тренди у віковій категорії дітей дошкільного віку серед педагогічних працівників ЗДО та батьків вихованців, заохочення до придбання сучасної дитячої літератури в ЗДО, їх обладнання мультимедійними пристроями й аудіокнигами.

пʼятниця, 29 грудня 2023 р.

Дитина у світі мистецтва

Головною метою мистецької освіти є насамперед гармонійний розвиток особистості, формування ціннісного ставлення до краси, загальної культури, що є основою моральності, а також творчого підходу до життя. 

Реалізація завдань освітнього напряму “Дитина у світі мистецтва” передбачає залучення вихованців до різних видів мистецької діяльності в умовах, спеціально створених для розвитку їхніх здібностей, формування здатності до самовираження з пріоритетом розвитку емоційної сфери, спрямованість на набуття ними життєвих навичок під час освітньої та самостійної художньої діяльності. В основі організації мистецької освіти дітей дошкільного віку лежать принципи здоров’язбереження, естетичності, практичності, доцільності. 

субота, 18 листопада 2023 р.

Вивчаємо стратегію гендерної рівності

На виконання операційного плану заходів на 2022-2024 роки з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти у закритій педагогічній спільноті на Фейсбуці “Дошколярики Миколаївщини” 18-29 листопада 2023 року Лією Олійник, доцентом кафедри  теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО,  в асинхронному режимі  було проведено інтерактивну раптівку за темою “Як ви розумієте рівні права та можливості жінок і чоловіків”.

Мета раптівки: організація просвітницької діяльності, інформаційна підтримка працівниць і працівників закладів дошкільної освіти  з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, правових аспектів гендерної рівності.

субота, 17 червня 2023 р.

Втомлена, але щаслива

Ось і пішла в історію Х  Всеукраїнська робоча нарада з питань апробації і впровадження курсу «Культура добросусідства», яку проводив Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» у співпраці з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту «Пілотування викладання предмета «Культура добросусідства» в Новій Українській Школі та забезпечення сталості його впровадження» 2023 в онлайн-форматі 15-17 червня 2023 року.

Позаду три дні!  За цих три дні трапилося багато цікавих подій. Головне для мене - я відволікалась від війни й не бігла ховатися, коли під час роботи сесій завивали сирени. Були миті коли я забувала, що йде війна. Поглинула "із головою" в атмосферу добросусідства, прийняття та підтримки,  професійної зацікавленості. І вперше, після початку війни, мені захотілося зробити публікацію на блозі.

Відкриття Робочої наради.
Радість від зустрічі з однодумцями. З людьми, які за 4 роки стали майже рідними. Так сталося, що чотири тренінгових навчання пройшла очно. Дізналася, що дві мої роботи попали у Збірку розробок програм інтерактивних занять для освітян від учасників і учасниць тренінгів для тренерів з екзамену у Ірпені, 2021 року: Онлайн-інструменти для викладання курсу «Культура добросусідства» (для вчителів початкової школи) та Програма «Український віночок. Регіон» (для педагогів дошкілля). Збірка у вільному доступі на сайті за покликанням. Програми наскрізного курсу «Культура добросусідства» розроблені для різних ланок освіти – від дошкілля до освіти дорослих. Він спрямований на розвиток освіти впродовж життя, демократизацію освітнього середовища, підтримку міжкультурної і миротворчої освіти та широкої соціальної інклюзії в Україні. У збірці розробок інтерактивних програм для освітян «Навчаємося викладання «Культури добросусідства» дітям і дорослим» (упорядниці – Олександра Козорог, Неля Лебідь) викладено матеріал для підготовки занять для різних ланок освіти. 

середа, 2 лютого 2022 р.

Ромашки у січні

Ромашки у січні

(креативність, ініціативність, чуйність)

Якушкіна Віта Миколаївна, 
вихователька Вознесенського 
комунального закладу
дошкільної освіти комбінованого типу № 4 «Золотий ключик» 
Вознесенської міської ради

Одного разу на підвіконні гарного та великого будинку, сиділи котик Мурчик та його товариш песик Джек, а за вікном була справжня біла зима, яка здавалася казковою та чарівною.

Але від цього котику Мурчику ставало сумно і він дуже хотів, щоб скоріше настало літо та нарешті вдихнути свіжий аромат духмяних Ромашок, які він так любив нюхати.

Вчинок Сашка

Вчинок Сашка

(формування відповідальності та чесності)

Якушевська Катерина Анатоліївна, 
вихователька Миколаївського дошкільного
навчального закладу № 103 комбінованого типу

Був собі хлопчик Сашко. Він жив зі своєю великою родиною у невеличкому, але затишному будиночку, де панували любов і тепло. Дуже любив Сашко тварин. І вдома в нього жили котик Тимофій, хом'ячок Джері і акваріумні рибки. Батьки змалку привчали діток піклуватися про тварин, доглядати їх. Коли Сашко виймав хом'ячка з клітки, мама завжди застерігала його: "Дивись, сину, щоб Тимофій не скривдив Джері!" 

Пригоди Жолудя

Пригоди Жолудя

(Формування базової якості особистості  - самосвідомість)
Породіна Олена Юріївна
вихователька Миколаївського 
дошкільного навчального закладу № 22 «Ялинка»

У одному великому лісі, де ростуть великі дерева, гарні квіти та запашні трави стояв дуб.

Жив – був на ньому маленький жолудь. Він був жовтого кольору, а шапочка була у нього коричнева. Жолудець милувався собою та радів всьому на світі. 

 Одного разу, а була вже осінь, подув сильний вітер. Гілочки на дубі захитались, і наш жолудець  звалився  прямо на травичку яка під ним росла. Він дуже здивувався, трохи злякався, але так як ставився до всього доброзичливо швидко заспокоївся. Мені у тут непогано, подумав він. Я тут не один, он і інші жолуді  з нашого дуба. Будемо мешкати разом, тут. І ось лежить він так і думає: все добре, тільки хочеться зрозуміти, навіщо я тут. 

Снігур

Снігур

Історія спрямована на розвиток базових якостей самосвідомості, самооцінки, шанобливого ставлення до природи

Сосненко Ольга Василівна,
вихователька Миколаївського 
закладу дошкільної освіти № 85

У парку поблизу будинку, гуляючи,  дідусь Василь часто  приходив на одне й те саме місце.  Тут росла велика ялина, берізка, а поруч кущі шипшини. Підійде дідусь до ялини, зупиниться, підніме голову догори. Стоїть довго. Спостерігає. Що ж там? 

Допитлива білочка

Допитлива білочка 

(розвиток креативності та допитливості)

Кравченко Валентина Іванівна, вихователь  Бандурського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів зі структурним дошкільним підрозділом Мигіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області

У одному осінньому лісі одного разу трапилася така пригода.
Жила – була білочка  Намистинка. У неї була руденька шубка, великий пухнастий хвостик. Намистинка дуже любила гратися зі своїми друзями. А ще вона була дуже працьовита та кмітлива. Цілу осінь білочка запасала собі на зиму горішки, шишки та яблука. 

Маленькй помічник

Маленький помічник

сторі для дітей дошкільного віку, 
для пояснення базової якості - милосердя


Олійник Оксана Олександрівна
Миколаївський дошкільний навчальний заклад № 78 «Росинка»

В одному селі жила бабуся. Вона була вже старенька. Діти її давно виросли і поїхали в місто. Тільки онуки влітку приїжджали провідати бабусю.

По сусідству жив хлопчик Дмитрик. Він приходив на подвір’я до бабусі і грався з її онуками. Бабуся пригощала їх смачними запашними яблуками і стиглими вишнями. Але настала осінь, і онуки роз’їхалися. А за нею і холодна, сніжна зима.

Пустотливий Андрійко

Пустотливий Андрійко


сторі спрямовано на розвиток базової якості - чуйність


Саладзе Анна В'ячеславівна,
вихователь дошкільного навчального закладу № 83 комбінованого типу
м. Миколаїв

У далекому краї, у невеличкому селі стояла непримітна хатинка. Але вона була дуже охайна та світла.

Жила в тій хатинці родина: тато, мама та їхній син Андрійко. Йому було 7 рочків. Був дуже розумним та кмітливим хлопчиком, але неслухняним. Батько був дуже суворим. Він його завжди сварив, коли той не виконував прохання, пустував.

Пригоди автомобіля Пижика

Пригоди автомобіля Пижика

Історія спрямована на розвиток безпечності, уважності 

Івершина Наталя Сергіївна, вихователь Миколаївського закладу дошкільної освіти № 64 «Барвінок» 
Миколаївської міської ради

У великому та мальовничому місті Миколаєві, жив – був автомобільчик Пижик. Пижик був автомобільчиком-малюком, який нещодавно з'явився у місті, і ще погано знав вулички міста. Та й водієм Пижик був ще молодим, та не досвідченим. Але Пижик так радів, що міг їздити вуличками міста, що скакав немов коник, йому хотілось мчати швидше, бути спритнішим.

Яка честь така й подяка

Яка честь така й подяка 

(казка на розвиток шанобливого ставлення до оточуючих)

Горносталь Наталія Вікторівна,
вихователька комунального закладу дошкільної освіти
«Пролісок», Арбузинської ОТГ 


Сонце світить спозаранку, Будить ніжно промінцями.

Білі хмарки пропливають

-         З добрим ранком!, - всіх вітають.
Прокидаються мурашки  і жучки, і хробачки.
Пташки пісню заспівали,  всім здоров'я побажали.
Просто ці слова прості зрозумілі не для всіх.
«Добрий день» казати  треба Знаєм добре ми усі.
Одні кажуть раз за разом, Інші ходять мов німі.

Кмітливе Мишеня

Кмітливе Мишеня 

(Історія спрямована на розвиток креативності, активності, ініціативності, справедливості) 

Ульянова Ірина Борисівна
вихователька початкової школи №2 
Миколаївської міської ради Миколаївської області

У чарівному лісі в дуже затишній норі під великим старим деревом жило-було мишеня Чіз. Це було дуже миле та привітне мишеня. І в нього була одна слабкість -  велика тяга до сиру. Особливо йому подобався дозрілий, ароматний, солодко-солоний сир, з великими дірками. За шматочок улюблених ласощів Чіз готовий був зробити будь-що.

вівторок, 7 грудня 2021 р.

Праця у природі та самообслуговування у групі раннього віку ЗДО

Праця у природі та самообслуговування у групі раннього віку ЗДО

Ткач Валентина Сергіївна,
вихователь Грейгівського ЗДО «Веселка»

Щоб дитина не стала тільки споживачем духовних та матеріальних благ, важливо змалечку прилучати її до праці. Малюк має переконатися: саме в праці створюються всі життєві блага та пізнаються найважливіші життєві цінності: обов’язок, гідність, совість, чесність, щастя. Коли дитина бачить результати своєї  праці, вона усвідомлює себе творцем. 
Йдеться про формування шанобливого ставлення до праці людей, виховання вже маленьких дітей переконання, що праця – це важка  справа, яка за жодних  умов не може бути легкою. І саме тому все що здобувається власними силами  викликає почуття гордості та самоцінності власного «Я».

Дидактичні ігри як засіб мовленнєвого розвитку дітей раннього віку

Дидактичні ігри як засіб мовленнєвого розвитку дітей раннього віку

Лукашевич Тетяна Артеміусівна, 
вихователь Грейгівського ЗДО “Веселка” 

Формування та становлення мовного розвитку у перші роки життя дитини впливає на все її подальше життя. Своєчасне і повноцінне оволодіння мовленням є першою важливою умовою становлення у житті дитини здорової психіки та гармонійного розвитку. Своєчасне - це розпочате з перших хвилин життя дитини, повноцінне - значить достатнє за об'ємом мовленнєвого матеріалу, яке спонукає дитину до оволодіння мовленням в повній мірі його можливостей на кожному віковому періоді. Розуміння мови оточуючих і особисте активне мовлення супроводжує усі діяльності дитини. Адже від рівня розвитку мовлення дитини залежить успішність забезпечення цілей,  її комунікації з іншими учасниками взаємодії.

Сюжетна гра як засіб розвитку мовлення та соціалізації дітей раннього віку


Сюжетна гра як засіб розвитку мовлення та соціалізації дітей раннього віку

Гроза Тетяна Ярославівна,
групи раннього віку
ЗДО №65 м. Миколаєва

Однією з актуальних проблем в педагогіці і світі в даний час є проблема соціального розвитку дитини. 
Адже саме в дошкільному віці відбувається становлення людини, здатної гармонійно і ефективно адаптуватися до мінливого соціального середовища. Соціальний розвиток дитини полягає в процесах соціалізації та індивідуалізації, відбувається занурення дитини і в предметний світ, і в соціальний простір відносин через спілкування з близькими, оточуючими людьми, з однолітками.

Емоційний розвиток дітей раннього віку засобами театральної діяльності

Емоційний розвиток дітей раннього віку засобами театральної діяльності

Трофімова Марія Станіславівна
вихователь ЗДО №118 “Соколятко”
м. Миколаєва

Працюючи в закладі дошкільної освіти  вже близько п'ятнадцяти  років, я звернула увагу на те, що театральна діяльність розвиває емоційну сферу дошкільників, допомагає розвитку комунікативних здібностей, засвоєнню нових вимог і правил, корекції особистісних рис дітей. За допомогою театру діти морально і емоційно збагачуються, пізнають навколишній світ, себе та інших людей, реалізують творчий потенціал.
У наш час розвитку емоційної сфери дитини приділяється не так багато уваги, на відміну від її інтелектуальному розвитку. Сучасні умови суспільства, нестабільність в сімейних відносинах, недостатнє спілкування і увага з боку батьків призводять до загострення чутливості дитини, підвищення рівня тривожності, ускладнень в спілкуванні, труднощів у вираженні своїх емоцій.

Вплив предметно-ігрового середовища на сенсорний розвиток дитини раннього віку

Вплив предметно-ігрового середовища на сенсорний розвиток дитини раннього віку  

Златовчена Людмила Іванівна
ЗДО № 12
м. Миколаїв

Сенсорний розвиток - це розвиток у дитини процесів сприйняття та уявлень про предмети й явища навколишнього світу. Дитина з’являється на світ із готовими органами чуттів: у неї є очі, вуха, її шкіра наділена чутливістю, яка дозволяє відчувати предмети, тощо. Це лише задатки для  сприйняття навколишнього світу.

Сенсорне виховання - це основа пізнання світу, першою сходинкою якого є чуттєвий досвід. Успішність розумового, фізичного, естетичного виховання значною мірою залежить від рівня сенсорного розвитку дітей, тобто від того наскільки досконало дитина чує, бачить, відчуває оточуюче. Чим менша дитина, тим більше значення в її житті має чуттєвий досвід.

Вплив розвивальних ігор на розвиток мовлення дітей раннього віку

Вплив розвивальних ігор на розвиток мовлення дітей раннього віку

Болтач Людмила Василівна
вихователь ЗДО №125
м. Миколаєва
 
Розвиток дитини починається з перших місяців життя.  Основною діяльністю дітей раннього  віку  - є гра, через яку і відбувається знайомство та сприймання навколишнього середовища.
Дитина  з раннього  віку знайомиться  з оточуючим світом та здатна діяти більш усвідомлено, тому цей період вважається сприятливим для розвитку та навчання. Розвиваючі ігри для дітей 1-3 років мають певну спрямованість - вивчення кольорів, форм,  наслідування звуків тварин, а це сприяє  розвитку  мовлення. Також в цей період слід пам'ятати про розвиток дрібної моторики. Для цього ідеально підходять пазли, кубики, пірамідки, застібки, ляльки, м’які іграшки та м’які книжки з малюнками, які також  мають великий   вплив на розвиток мовлення. Велику популярність на сьогодні здобули так звані "бізіборди," в яких компонуються завдання різного типу, закріплені на одній панелі.

понеділок, 6 грудня 2021 р.

Сенсорний розвиток дітей раннього віку за допомогою ігрової діяльності

Сенсорний розвиток дітей раннього віку за  допомогою ігрової діяльності

Кухар-Онишко Валентина Григорівна
м. Миколаїв
ЗДО №93 «Ювілейний»
 
Раннє дитинство дитини характеризується постійним процесом пізнання навколишнього світу. Це нам дорослим все давно відомо і знайоме, а маленькі діти роблять найважливіші відкриття у своєму житті. Дитина пізнає світ за допомогою органів почуттів, ось чому йому мало побачити і почути, але потрібно ще помацати і навіть спробувати. У педагогіці процес освоєння навколишнього світу через відчуття і сприйняття називається сенсорним розвитком.

У дошкільній  педагогіці  дидактичні  ігри та вправи з давніх-давен вважалося основним засобом сенсорного виховання. На них майже повністю покладається  завдання  формування сенсорного розвитку дитини: знайомство з формою, розміром, кольором, простором, звуком. 

Роль дидактичної гри у формуванні особистості дитини раннього віку

Роль дидактичної гри у формуванні особистості дитини раннього віку

 Коваленко Ірина Анатолыъвна, 
вихователь Троїцького ЗДО

Особистість – це дитина з позитивним образом «Я». Навчання, виховання і розвиток дитини як особистості відбувається в діяльності. Тому я як педагог маю створити всі умови для різних видів діяльності. Для дітей раннього віку провідною стає предметна діяльність. З дітьми раннього віку, я тільки почала працювати, маю маленький досвід, але мені хочеться дізнатися і навчитися більше. Думаю, що гра – є основним видом діяльності дитини, у процесі якої розвивається символічна функція, уява, фантазія, формуються базові засоби особистості. Гра – це чарівна «скринька» за допомогою якої можна навчити малюка мислити, розуміти довкілля. Думаю, що в ранньому віці засвоєння нових знань у грі відбувається набагато успішніше ніж на заняттях. 

У нашому садочку достатньо іграшок, дидактичних ігор, та ігрового матеріалу для успішного освітнього процесу. Усі діти грають у «когось» або «у щось».

Використання оздоровчих технологій з метою активізації рухової активності дітей раннього віку

Використання оздоровчих технологій з метою активізації рухової активності дітей раннього віку

Тиньо  Сніжана Михайлівна,
вихователь Добренського ЗДО № 7 “Лелеченя”

Турбота про життя і здоров'я дітей – це найважливіша праця вихователя. Від стану здоров'я, життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, віра в свої сили. На сьогоднішній день найбільш актуальним  у роботі ЗДО є питання фізкультурно – оздоровчої роботи, основною задачею якої – є укріплення здоров’я , вдосконалення фізичного розвитку дитини, розвитку рухової активності. І починати цю роботу слід з дітьми раннього віку, оскільки фундамент здоров’я людини формується вже у ранньому віці. 

Театрально-ігрова діяльність як засіб мовленнєвого розвитку дитини раннього віку

 Театрально-ігрова діяльність, як засіб мовленнєвого розвитку дитини раннього віку      

Романенко Ольга Володимирівна, 
вихователь ЗДО №64 “Барвінок”,
м. Миколаїв 

Вивчення рідної мови починається з раннього віку сім’ї і вдосконалюється вже в закладі дошкільної освіти. Одним із продуктивних напрямів в дошкільному закладі з розвитку мовлення визнано театралізовану діяльність. Вона виступає як специфічний вид дитячої активності і є одним з найулюбленіших видів творчості малюків. 
Театр - це найкращий засіб спілкування людей. Все життя дитини насичене грою. У грі дитина не тільки отримує інформацію про навколишній світ, а й вчиться взаємодіяти з ним.

Дидактична гра як засіб сенсорного виховання дітей раннього віку

Дидактична гра, як засіб сенсорного виховання дітей раннього віку

Ткачук Валентина Володимирівна, 
вихователь ЗДО №2 Золотий ключик
 м. Снігурівка

У ранньому віці в дитини є потреба у грі і її потрібно задовольнити, тому що граючи, вона навчається і пізнає життя.                                                      
Я працюю підмінним вихователем в групі раннього віку за Освітньою програмою дітей від 2 до 7 років “Дитина” відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція). Під час опрацювання методичної літератури та програми, дійшла висновку, що ранній вік - найсприятливіший час для сенсорного виховання, без якого неможливе нормальне формування розумових здібностей дитини.

Сенсорне виховання у ранньому віці за допомогою дидактичних ігор Марії Монтессорі

Сенсорне виховання у ранньому віці за допомогою дидактичних ігор Марії Монтессорі

Олефір Ольга Олександрівна, 
вихователь ЗДО № 128 м. Миколаєва

У свою педагогічну роботу з дітьми раннього віку, я вирішила впроваджувати елементи методики італійського педагогі Марії Монтессорі, і поставила собі мету: створити необхідне розвивальне середовище для самовиховання, саморозвитку та самонавчання та напрацювати добірки ігор й вправ для формування сенсорно пізнавальної активності дітей. Тому впроваджую у роботу з дітьми систему сенсорних вправ Марії Монтессорі.
Ці  вправи розвивають почуття дотику, тактильні відчуття, навчаючи дітей бачити руками.

Створення сприятливих умов для сенсорного розвитку дитини раннього віку у групі ЗДО

Створення сприятливих умов для сенсорного розвитку дитини раннього віку у групі ЗДО

Мальченко Лариса Вікторівна,
вихователь  Висунського ЗДО №1
«Дзвіночок»

Сенсорне виховання дітей раннього віку – запорука щасливого майбутнього.  Головна мета дошкільної освіти в     Україні-створення сприятливих умов для особистісного ставлення дитини, забезпечення збалансованого розвитку, узгодженості у житті основних тенденцій до самореалізації, самозбереження, формування життєвої компетентності, розвитку ціннісного ставлення до навколишнього світу. 

Сенсорне виховання дітей раннього віку за технологією Марії Монтессорі

Сенсорне виховання дітей раннього віку за технологією Марії Монтессорі

Ільїна Олена Анатоліївна
ЗДО №3 «Ластівка» 
м. Нова Одеса

На початку ХХ століття набула поширення система дошкільного виховання, що була створена італійським педіатром і педагогом Марією Монтессорі. Вона розробила методи виховання дітей з розумовою відсталістю, а потім запропонувала застосовувати ці методи і у вихованні здорового підростаючого покоління. Чимало дитячих садків Європи вже понад сто років працюють за методикою М. Монтессорі. Ця технологія набула  популярності і в нашій країні.

неділя, 5 грудня 2021 р.

Вплив предметно-ігрового середовища на розвиток зображувальної діяльності в ранньому віці

Вплив  предметно-ігрового середовища на розвиток зображувальної діяльності в ранньому віці
Галицьких Надія Федорівна
м. Нова Одеса  
ЗДО № 5 “Зірочка”

    Працюючи з малятами, завжди пам'ятаєш, що все велике починається з малого. Ця тема мене найбільше зацікавила, так як з самого дитинства я люблю малювати і моє перше знайомство з олівцем відбулося  саме в дитячому садочку. Саме під час зображувальної діяльності дитина має можливість доступними засобами виразити свій емоційний стан, своє ставлення до навколишнього світу, вчиться самостійно створювати прекрасне. 

Театралізована діяльність - унікальний засіб мовленнєвого спілкування в ранньому віці

Театральна діяльність - унікальний засіб мовленнєвого  спілкування  в ранньому віці 

Крічко  Наталія Володимирівна
 ДНЗ № 68  «Ромашка»
м. Миколаєва

Занурення в світ театру в дитячому віці створює у свідомості людини визначені ідеали, які згодом несуть тільки позитивну енергетику, бо закладаються не примусово, як це іноді здається. Мистецтво несе людям насолоду, а це далеко не рівнозначно навчанню будь-чому. Виховання мистецтвом – це менш за все голе моралізування, наставляння, піднесення зразків, що варті наслідуванню. Виховний механізм його більш тонкий і не завжди так просто вловимий, однак, дуже “смачний” для сприйняття дитячим духовним світом, бо виховує дітей гра і саме життя, її умови, форми, моральна атмосфера, створені магічним.

Використання нетрадиційних технік зображувальної діяльності у розвитку творчих здібностей дітей раннього дошкільного віку

Використання  нетрадиційних  зображувальних  технік у розвитку творчих здібностей дітей раннього віку

           Ніконова Ірина Георгіївна
ЗДО «Веселка»
с. Галициново

Зображувальна діяльність дає дитині змогу відкрити й пізнати навколишній світ, сформувати уявлення про нього, виразити в малюнках своє розуміння світу і ставлення до нього. Із раннього віку діти намагаються відобразити свої враження про навколишній світ у зображувальній творчості. Для цього їм не потрібні фарби, пензлі, олівці. Вони малюють пальчиками чи долоньками на запотілому вікні, паличкою на піску, водою, розлитою на столі, інколи маминою помадою чи зубною пастою на склі тощо.

Сюжетно-рольова гра з лялькою як засіб соціалізації дітей раннього віку

Сюжетно-рольова гра з лялькою як засіб соціалізації дітей раннього віку

Кирилюк Наталія Василівна,
вихователь Новоінгульського ЗДО
Костянтинівської сільської ради
Миколаївського району 
Миколаївської області

Чому діти так люблять грати? Чим гра так приваблює їх? Звідки беруть вони енергію, щоб без зупину бігати з м'ячем, годинами зводити замки й мости, бавитися з лялькою?
Радість гри - це радість творчості. Вже в перших своїх іграх дитина відчуває задоволення від виконання задуманого. Багато ігор доставляють дітям радість від  потреби в русі, в наслідуванні. Малюкам подобається і сам процес спорудження будівлі з будівельного матеріалу або з самого піску, в той же час, помітна радість від результатів докладених зусиль, вияву самостійності, фантазії. Необхідно так організувати гру, щоб вона була радісною у всіх відносинах. 

Формування сенсорних еталонів у дітей раннього віку засобами дидактичних ігор

Формування сенсорних еталонів у дітей раннього віку засобами дидактичних ігор

Санько Світлана Андріївна
м. Миколаїв ЗДО №47
 
Формування у дітей сенсорних еталонів має велике значення в сенсорному вихованні. Засвоєння сенсорних еталонів – тривалий і складний процес, не обмежений раннім дитинством.
Знання сенсорних еталонів набувається завдяки користуванню предметами з різними властивостями для аналізу та виділення еталонів в різних ситуаціях, тобто використовування їх як «одиниць виміру». А ми починаємо знайомити малюка з сенсорними еталонами вже в ранньому віці.

пʼятниця, 3 грудня 2021 р.

Розвиток творчих здібностей в елементарній театралізованій діяльності

Розвиток творчих здібностей в елементарній театралізованій діяльності

Данилова Людмила Анатоліївна,
вихователь Богданівського ЗДО №1

Театралізована діяльність у дошкільному віці – один із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток творчої особистості дитини. Важливо з раннього дитинства заохочувати дитину до мистецької діяльності, зокрема театральної. У Базовому компоненті дошкільної освіти зазначено, що метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення гармонійного розвитку кожної дитини, створення сприятливих умов для її особистісного становлення та творчої самореалізації. Одним із ефективних засобів впливу на розвиток творчої особистості дошкільника названо театралізовану  діяльність.

Вплив сенсорно-ігрового середовища на мовленнєвий розвиток дітей раннього віку

Вплив сенсорно-ігрового середовища на мовленнєвий розвиток дітей раннього віку

Трофименко Ганна Іванівна, 
вихователь ЗДО № 64

Я обрала цю тему тому, що вона мені цікава. В ранньому віці дітям подобаються яскраві різнокольорові іграшки, а також  подобається гратися з ними. В дидактичних іграх використовуючи різноманітний дидактичній матеріал я  намагаюсь розвивати мовлення дітей.

Сенсорний розвиток дитини – це розвиток її відчуттів і сприймань, формування уявлень про зовнішні властивості предметів: її форму, колір, розмір, положення у просторі тощо. Він  становить фундамент її розумового розвитку. Чуттєве пізнання має виключне  важливе значення  у дошкільному дитинстві, яке є найбільш сприятливим періодом формування  і вдосконалювання діяльності органів чуття, нагромадження уявлень про оточуючий світ.

середа, 1 грудня 2021 р.

Використання бізіборда в сенсорному розвитку дітей раннього віку

Використання бізіборда в сенсорному розвитку дітей раннього віку


Святинчук Наталя Миколаївна,
вихователь ЗДО № 52, м. Миколаєва

Розвиток науково-технічного прогресу сприяє інтенсивному розвитку суспільства і вимагає все більш високої освіченості підростаючого покоління, готовності до пізнавальної та практичної діяльності в умовах що змінюються. Відтак ставиться завдання удосконалення освіти дітей на різних етапах їхнього розвитку, зокрема дітей раннього віку. Одним з найважливіших завдань у ранньому віці є сенсорний розвиток малят.

Природа як фактор розвитку дитини раннього віку

Природа як фактор розвитку дитини раннього віку

Кривошеєва Анна Петрівна,
вихователь  КЗДО «Казка»
Арбузинської  селищної ради
 
Природа – велика книга знань! Екологічне виховання та моральне виховання взаємозв’язані - це виховання доброти та милосердя, догляд, турбота за середовищем, дбайливе ставлення до природи.
На сьогоднішній день проблеми з  навколишнім середовищем набули важливого значення. Ось і стоїть питання про екологічне виховання у дітей раннього віку.
Щоб привити дитині чуйне ставленя до природи потрібно дорослим показати це на особистому прикладі. Заохочувати дитину до праці в природі та співпрацю з природою.

Обласний семінар «Формування соціальної компетентності особистості шляхом упровадження програми «Культура добросусідства» / Дошкільна секція

Обласний семінар «Формування соціальної компетентності особистості шляхом упровадження програми «Культура добросусідства» / Дошкільна секція
01 грудня 2021 року

Проблеми виховання громадянина, формування культури міжетнічного й міжконфесійного спілкування актуальні для всіх країн. Проте підходи до вирішення цієї проблеми неоднакові і значною мірою залежать від конкретних історичних і соціально-політичних умов, стану суспільства, його ідеології.

понеділок, 29 листопада 2021 р.

Сенсорні дидактичні ігри у складі освітнього середовища групи раннього віку ЗДО

Сенсорні дидактичні ігри у складі освітнього середовища групи раннього віку ЗДО


Сухорукова Тамара Вадимівна
м. Миколаїв,  ДНЗ №23

Чому я обрала цю тему? Тому що сенсорику вважаю однією з головних завдань розвитку дитини. Малюк тільки з’являється на світ, а різноманіття кольорів предметів та явищ відразу оточують його. Краса світу наповнює розумінням того, хто він у цьому світі, для чого. Сенсорне виховання йому допомагає відчути глибину фарб всього життя.

четвер, 10 червня 2021 р.

Вільний вибір рухів дітьми на заняттях з фізичної культури

 Вільний вибір рухів дітьми на заняттях з фізичної культури

Кудрявцева Наталя Віловна
ЗДО №12 “Кораблик”
м. Миколаїв

Серед важливих завдань дошкільної освіти - забезпечення сприятливих умов для гармонійного фізичного розвитку дитини, рівень якого визначають одним із важливих показників стану здоров'я особистості. Зважаючи на це, особливого значення набуває рухова активність, яка є необхідною умовою для становлення й вдосконалення особистості дитини й виконує  роль своєрідного регулятора та розвитку дитячого організму. 

Щоб розширити умови для розвитку рухової - та здоров'я ощадної компетентності дитини, я використовую такий вид занять, як вільний вибір рухів дитиною.

вівторок, 8 червня 2021 р.

Формування компетентності старших дошкільників щодо безпечної поведінки

Формування компетентності старших дошкільників щодо безпечної поведінки

Атаманчук Віктор Васильович
Привільненський ЗДО «Дзвіночок»
с. Привільне

Що може бути важливішим за життя і здоров'я дитини? Риторичне запитання, та варто час від часу замислюватися над тим, щоб уберегтися від спокуси поставити навчальні цілі над виховними.

Фізкультурна розвага з дошкільнятами із використанням технології В. Воскобовича “Казкові лабіринти гри”

Фізкультурна розвага   з дошкільнятами із використанням технології     В. Воскобовича “Казкові лабіринти гри” 

Тищенко Ольга Василівна, інструктор з фізкультури
ДНЗ № 133 м. Миколаїв

Всім відома педагогічна істина: розвиваючий ефект буде вище, якщо матеріал використовувати в системі. Так з’явилась ідея створення технології інтелектуально-творчого розвитку дітей «Казкові лабіринти гри» В. Воскобовича.
Майже всім педагогам відомо ім’я В’ячеслава Воскобовича -  винахідника, інженера-фізика за освітою, який створив більш ніж 50 посібників для розвитку розумових та творчих здібностей дітей.

понеділок, 7 червня 2021 р.

Застосування музично-рухливих вправ під час ранкової гімнастики в молодшій групі

 Застосування музично-рухливих вправ під час ранкової гімнастики в молодшій групі

Гаврилюк Агнеса Іванівна
фізінструктор ДНЗ №53 м. Миколаїв

Збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров'я дитини спрямовує зусилля вихователів та батьків на формування ціннісного ставлення до власного здоров'я і мотивації щодо здорового способу життя.

Ранкова гімнастика  один із видів фізкультурно-оздоровчої роботи.

Формування рухової компетентності дошкільників в ігровій діяльності

Формування рухової компетентності дошкільників в ігровій діяльності

Коробань Тетяна Петрівна, 
КДН № 15 " Горобинка" м. Вознесенськ

У Базовому компоненті дошкільної освіти передбачається формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини, виховання елементів природо доцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього. 

Рухлива гра як активна й усвідомлена рухова та емоційна діяльність дошкільників

Рухлива гра як активна й усвідомлена рухова та емоційна діяльність дошкільників

Дурягiна Iрина Андрiiвна,
інструктор з фiзвиховання
ЗДО №6 “Ягiдка”, ПГТ Баштанка, Миколаївська область

Ігрова діяльність є найдоступнішою для дитини дошкільного віку, оскільки відповідає її психічним і фізичним можливостям. Вона сприяє розвитку інтересів, здібностей дітей, вихованню позитивних якостей, допомагає розширити, поглибити й уточнити уявлення про навколишній світ, про явище природи, ознайомитися з різними властивостями предметів. Гра викликає радісні переживання, бадьорий настрій, що є запорукою доброго здоров’я.

Вправи хатха-йоги на заняттях з фізкультури в ЗДО

Вправи хатха-йоги на заняттях з фізкультури в ЗДО

Ільїна Світлана Михайлівна,
інструктор з фізичної культури
ЗДО №2 м. Очакова

В останні роки велика увага приділяється нетрадиційним оздоровчим системам.  Особливе місце серед них посідає оздоровча система йоги. Йога поєднує всі сфери людського буття: духовне, психічне  і  фізіологічне. В індійській філософії йоги існує думка, що тіло людини є здоровим доти, поки гнучким і здоровим є її хребет.