Страницы

середа, 18 грудня 2013 р.

Какой будет школа будущего?

Школа без учебников, без преподавателей, без классных комнат, без тестов и экзаменов – да что это вообще за школа такая? Такую задумали трое интернетчиков из Стокгольма Дэвид Эриксон, Ларс Лунд и Джонатан Бриггс в 1994 году. Открыть школу решили на острове Стумхолмен в бывшей военной тюрьме. Кажется, это рецепт поражения, но у них быстро получилось. В начале 2000-х школа Hyper Island, где шли эклектичные, но увлекательные короткие программы без всякой теории и с упором на реальные профессиональные задачи, завоевала культовый статус у дизайнеров, маркетологов, журналистов, программистов, да и вообще всех, чья работа завязана на визуальные и цифровые технологии. Потом появилась и корпоративная часть, курсы и мастер-классы для крупных компаний.

Создатель инновационной школы Hyper Island Дэвид Эриксон о том, 
как будет выглядеть образование XXI века

четвер, 5 грудня 2013 р.

Компетентності та компетенції: співвідношення понять

З приводу понять компетенція та компетентність у сучасній вітчизняній педагогічній думці до сьогодення не існує одностайності.
Хоча ці терміни увійшли у новітні державні документи дошкільної (Базовий компонент дошкільної освіти 2012) та початкової (Державний стандарт початкової освіти 2012)  освіти в Україні.

Практика викладання на курсах підвищення кваліфікації працюючим педагогам ДНЗ та вчителям початкової школи ЗОШ свідчить, що освітяни подекуди не розуміють які співвідношення існують між цома двома поняттями й не усвідомлюють, яким чином формуються ці самі компетентності та компетенції.
Сподіваюся, що публікація статті Скворцової С. О. та Цимбалюк Я. С. та слайди допоможуть практикам розібратися із цим питанням.

середа, 20 листопада 2013 р.

Забезпечення прав дитини

Срочно понадобился материал, в котором доступным для старшего дошкольника языком, было бы рассказано о правах ребёнка. 

Обыскала просторы Интернета... И не нашла. Свежая публикация УНІАН утверждает, что "В Україні достатньо високий рівень забезпечення прав дитини"

Як повідомили УНІАН в прес-службі Президента України, про це сказала голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо під час спільної прес-конференції з Уповноваженим Президента України з прав дитини Юрієм Павленком до Дня спільних дій в інтересах дітей - Дня прийняття Конвенції ООН про права дитини, який у світі відзначається 20 листопада.

четвер, 7 листопада 2013 р.

До проблеми родинного та суспільного статевого виховання дітей

У кожного індивіда впродовж життя формуються певні морально-естетичні уявлення про мужність і жіночість, про те, як слід поводитися чоловікам і що неприпустимо для жінки, набувається власний досвід особистого спілкування з особами протилежної статі. Свій критично осмислений досвід, погляди на взаємини статей, значущі цінності дорослі прагнуть передати в спадок дітям, щоб ті були змолоду щасливі в особистому житті. Статева поведінка зрілої особистості – це і культура статевого життя людини, і культура міжстатевого спілкування, людської гідності, і ставлення до свого здоров’я, і культура зовнішнього вигляду.

За останні роки погляди на статеве виховання особистості до досягнення нею повноліття стали ще більш суперечливими. Усі дорослі згодні з необхідністю виробляти в дітей правильне ставлення до статевих питань, проте в кожного своя думка про те, із чого статеве виховання складається, як його слід здійснювати, де і хто повинен цим займатися.

пʼятниця, 1 листопада 2013 р.

Основні концепції організації й управління навчально-пізнавальною діяльністю учнів

Вітчизняна педагогічна наука, спираючись на результати досліджень з психології, фізіології і положення теорії пізнання, розв'язує сучасні завдання щодо кількох концептуальних підходів. Серед них за глибиною психологічного та фізіологічного обгрунтування особливо виділяються асоціативно-рефлекторна теорія і теорія поетапного формування розумових дій. Решта концепцій, зокрема концепція проблемно-діяльнісного навчання, програмованого навчання, , особистісно-орієнтованого навчання та ін. певною мірою базуються на одній з перших двох і розв'язують деяку важливу проблему навчання.

Специфіка та структура уроку інформатики у початковій школі

На уроках інформатики комп'ютер є і предметом вивчення, і засобом навчально-пізнавальної діяльності, що відповідним чином впливає на організацію навчального процесу.   Специфіка уроку інформатики виявляється, передусім, в істотному обсязі практичних робіт з використанням комп'ютера, при якому «контактний час» роботи з комп'ютером становить майже половину уроку. В комп'ютерному класі використовуються фронтальні, групові форми роботи, індивідуальна робота та робота в парах. 
Однією з важливих умов проведення уроку є раціональний вибір його типу й дотримання основних елементів його структури. 

Особливості уроку з використанням комп'ютерних засобів навчання.

Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій у початковій ланці – це не данина моді, а необхідність сьогодення, оскільки більшість дітей ознайомлюються з комп’ютером набагато раніше, ніж це їм може запропонувати школа. Ні для кого вже не є новиною необхідність широкого застосування електронних засобів навчання під час вивчення будь-якого предмету.
Це – навіть, не твердження, а практично догма, якої вимагає час. Адже вчителю у його прагненні зацікавити, сконцентрувати увагу учнів на вивчення свого предмету доводиться конкурувати з чудово організованим світом мас-медіа.

четвер, 31 жовтня 2013 р.

Вивчення будови комп’ютерної техніки на уроці в початковій школі

Програма «Сходинки до інформатики» включає в себе вивчення  такої змістової лінії як «Комп’ютер та його складові», що має на меті ознайомлення учнів із складовими частинами комп’ютера, їхнім призначенням, а також застосуванням комп’ютерів у різних сферах сучасного інформаційного суспільства. 

Вивчення даної теми рекомендується розпочати зі знайомства учнів з основними складовими комп’ютера: системним блоком, клавіатурою, мишею, монітором і принтером, вироблення навичок використання миші і клавіатури за допомогою програм – тренажерів та розвивальних програм. На другому етапі передбачається оглядове ознайомлення учнів із пам’яттю і процесором як пристроями, що забезпечують зберігання і опрацювання даних, тобто реалізацію інформаційних процесів із використанням комп’ютера. 

середа, 30 жовтня 2013 р.

Особливості вивчення апаратного забезпечення комп’ютерної техніки

 

Одним з основних напрямів науково-технічного розвитку суспільства в даний час є розвиток інформаційних технологій (ІТ). 

Сучасний етап розвитку ІТ пов'язаний із широким використанням комп'ютерної техніки і засобів зв'язку і створенням на їхній основі розподілених систем обробки даних.
Ефективне використання сучасних комп'ютерів неможливе без глибокого знання їхніх архітектурних особливостей.

субота, 26 жовтня 2013 р.

Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів

Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів

Кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій (далі – КІІКТ, кабінет) призначений для формування інформаційно-освітнього і культурного середовища, яке створюється з використанням апаратно-програмних засобів інформаційно-комунікаційних технологій та інших сучасних засобів навчання.

середа, 23 жовтня 2013 р.

Санітарно-гігієнічні вимоги до організації навчальної роботи з використанням комп’ютерної техніки

Вимоги до проведення навчальних занять з використанням комп’ютерної техніки регламентується Державними санітарними правилами та нормами «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах (ДСанПіН 5.5.2.009-98)» . Об’єднаємо ці вимоги в кілька груп.
Вимоги навчальних приміщень 

Приміщення, призначені для роботи з ПК, повинні мати природне освітлення. Орієнтація вікон повинна бути на північ або північний схід, вікна повинні мати жалюзі, які можна регулювати, або штори. Не дозволяється розміщувати кабінети обчислювальної техніки у підвальних приміщеннях будинків.

субота, 12 жовтня 2013 р.

Освітній блог: що, як, навіщо

Одним із завдань обласної дистанційної школи було - створити власний блог тренера-консультанта з питання викладання інформатики в початковій школі.

Що таке освітній блог та як його створити можна детально прочитати у статті викладача секції інформатизації та дистанційної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», учителя інформатики ліцею № 89, міста Харків, Табарчук І. В.   "Освітній блог" 

Також вашій увазі пропонується  презентація россійської колеги з Кемерово.

Урок інформатики в початковій школі

І ось те, чого ми всі чекали, до чого готувалися, стало дійсністю. Учні других класів по всій Україні долають "Сходинки до інформатики"

Вчителі міста Миколаєва та Миколаївської області долучилися до практики проведення уроків. В інтернеті можна знайти багато матеріалів з цього питання. Цей навчальний блог також з січня 2013 року постійно поповнювався методичними та практичними наробками стосовно викладання  інформатики в початковій школі.

вівторок, 8 жовтня 2013 р.

Використання ІКТ для оцінювання навчальних досягнень учнів

Враховуючи зростаючу роль тестування в нашій країні, бажано частіше застосовувати метод комп’ютерного контролю і при поточному контролі, і при підсумковому. Адже, більшість молодших школярів поки не готові до тестового контролю, він для них не традиційний, діти не мають навиків і вмінь виконання тестових завдань.

Практика показує також, що учні переживають, нервують, плутають правильні й неправильні відповіді, не здатні дочитати текст до кінця. Але з введенням зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) застосовується тестова перевірка знань, тому в школі просто необхідно впроваджувати тести, щоб учні досить вільно могли ними користуватись, щоб був подоланий той психологічний бар’єр, який, на жаль, існує в багатьох учнів. Даний тип контролю, що включає досить велику кількість завдань, потребує організації розумової діяльності учнів, що надає позитивний вплив на всю розумову діяльність. Звикаючи, дитина починає контролювати себе і, як результат, відповідати більш точно на поставленні запитання.

субота, 5 жовтня 2013 р.

Зарплата учителей будет увеличиватся из года в год

Президент Украины Виктор Янукович отметил важность обеспечения должной социальной защиты работников образования и пообещал, что зарплата учителей будет увеличиваться "из года в год".

Об этом Янукович заявил, выступая на открытии реконструированной специализированной школы №106 г. Киева.

"Мы обязаны и будем все делать для того, чтобы наши педагоги были социально защищены, чтобы из года в год увеличивалась заработная плата. И этот год - не исключение", - сказал Янукович.

В этом контексте он подчеркнул: "Власть выполнит свой долг перед работниками образовательной сферы".

Облаштування кабінету інформатики

Основні вимоги щодо організації, облаштування та використання КІІКТ викладено у Положенні про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом МОН України від 20.05.2004 р. № 407, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 14.06.2004 р. за № 730/9329 (далі - Положення про КІІКТ).

Відповідно до п. 2.9 Положення про КІІКТ на кабінет поширюються вимоги Правил безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 16.03.2004 р. № 81, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.05.2004 р. за № 620/9219 (далі - Правила безпеки під час навчання в КІІКТ).

середа, 2 жовтня 2013 р.

Перевірка і оцінювання результатів вивчення інформатики та інформаційних технологій


 
Перевірка і оцінювання результатів вивчення інформатики       та     інформаційних   технологій

"Пам’ятаймо, що в освіті головні цінності – дитина і педагог, здатний розвивати, захищати, оберігати її індивідуальність".
О. Я. Савченко

Реформування загальної середньої освіти відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту» передбачає реалізацію принципів гуманізації, демократизації освіти, методологічну переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня, формування його основних компетенцій. Відповідно до цього змінюються і підходи до оцінювання навчальних досягнень школярів. Оцінювання має ґрунтуватися на позитивному принципі, що передусім передбачає врахування рівня досягнень учня, а не ступеня його невдач. Визначення рівня навчальних досягнень учнів з інформатики є особливо важливим з огляду на те, що навчальна діяльність у кінцевому підсумку повинна не просто дати людині певну суму знань, умінь та навичок з інформатики, а сформувати відповідний рівень її компетенції в цій предметній галузі.

Методика формування початкових навичок роботи з комп’ютером. Навчальні програми для формування початкових навичок роботи з комп’ютером

Формування початкових навичок роботи з комп’ютером може здійснюватись з використанням програмного комплексу "Сходинки до інформатики" та проводитись за такою методичною схемою.

Перш ніж розпочати формування навичок роботи з комп’ютером, вчитель обговорює з учнями правила поведінки в комп’ютерному класі і правила безпечної роботи з комп’ютером, спираючись на матеріал програми "Як поводитися з комп’ютером". Це набір малюнків з 12 сюжетів, побудованих за принципом "Правильно – неправильно". Програма призначена для використання на першому уроці роботи з комп’ютером і має на меті ознайомити дітей з основними принципами безпечної роботи з комп’ютерною технікою. Хоча кожен малюнок має короткий підпис-коментар, доцільно, щоб перегляд слайдів супроводжувався розгорнутою розповіддю учителя. Для переходу до наступного слайду учні користуються клавішею "пропуск", яку вчитель описує як найдовшу клавішу на клавіатурі.

Якоб Барнетт: Забудьте, что Вы знаете

Когда Якобу было 2 года, он не мог разговаривать и даже смотреть на своих родителей. Врачи выявили у него синдром Аспергера - легкую форму аутизма, при которой человек может концентрироваться на каком-то одном предмете или вопросе и ему сложно социализироваться. Благодаря стараниям родителей мальчик смог перебороть свою болезнь, и теперь, в возрасте 14 лет, он изучает математику и физику в Indiana University - Purdue University Indianapolis (IUPUI). Персональный интерес Якоба — астрономия и физика. Будучи самым молодым студентам в институте, он умудряется помогать с учебой не только своим однокурсникам, но и аспирантам. В связи с этим Барнетту предложили оплачиваемую должность научного сотрудника университета. В свободное время он пытается сформулировать альтернативную теорию формирования Вселенной, а также пытается по-своему взглянуть на теорию относительности Эйнштейна. Мама мальчика организовала в его честь фонд помощи детям, страдающим от аутизма.

Гаджет против букваря

По данным одного из последних социсследований, 91 процент россиян имеют мобильные телефоны, 28 процентов - ноутбуки. Школьники уже в начальной школе переписывают задания на флешки, выполняют домашние задания в Интернете и общаются с учителями по скайпу. Первоклашки на переменках развлекаются не игрой в догонялки, а тем, что снимают друг друга на видеокамеру. Таблицу умножения самые хитрые из них тоже не зубрят. Зачем? Ведь рядом всегда есть мобильник.

Между тем у медиков появился особый термин, обозначающий зависимость от мобильного телефона "номофобия", в США открыты клиники для лечения интернет-зависимости, а в Германии учителям запретили появляться в социальных сетях. Нужны ли гаджеты в школе? Чего от них больше - вреда или пользы? На вопросы "РГ" отвечает профессор, заведующий лабораторией психологии развития Психологического института РАО, президентом Международной ассоциации "Развивающее обучение" Борис Эльконин.

понеділок, 30 вересня 2013 р.

Викладання "Сходинок до інформатики" - Вознесенський досвід

Місто Вознесенськ розташовано в південній частині України в центрі Миколаївської області. Нещодавно мені довелося проводити навчальні заняття для вчителів початкової школи на виїздних курсах підвищення кваліфікації за тематикою: викладання навчального предмету "Сходинки до інформатики" в початковій школі.

Заняття проходили в комунальному закладі Міжшкільний навчально-виробничий комбінат «Комп’ютерний центр». Директор: Рощина Наталія Олексіївна.

З 1 вересня 2013 року вчителі Компьютерного центру долучилися до викладання навчального предмету "Сходинки до інформатики" у других класах ЗОШ міста. Вчителі центру діляться з колегами своїми методичними наробками з приводу перших двох уроків "Сходинки до інформатики" у другому класі.

Рыбий жир помогает в обучении детей чтению

Некоторым детям не дается чтение, они отстают от своих сверстников. Ученые и медики Англии провели ряд опытов с целью выявить вещества, которые помогли бы устранить эту проблему.

Для опыта была выбрана группа плохо читающих школьников. Им выполнили анализ крови и определили показатели скорости чтения.

пʼятниця, 27 вересня 2013 р.

Дошкілля - свято та будні

Українське дошкілля вже третій рік поспіль має своє власне свято! Ще навіть не всі дошкільні працівники призвичаїлися до цього.

Коли пролунав звоник мобільника й мої ріднесенькі "дівчатка" з дитячого садочку запросили мене 27 вересня  відсвяткувати професійне свято, навіть я замислилася - аджеж День вчителя святкується у першу суботу жовтня. Чи не помилилися з датами?

Але, коли з ранку на електронну скриньку отримала декілька вітальних листівок, зрозуміла, що за суровими буднями забула про професійне свято!

Всіх дошкільників вітаю з нашим професійним святом і передаю вітання від Якименко Світлани Іванівни - дійсного професіонала й чуйної людини.

Сучасні підходи до визначення обдарованості дитини

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ ОБДАРОВАНОСТІ ДИТИНИ

Олійник Лія Миколаївна,
доцент кафедри психології, педагогіки
та менеджменту освіти МОІППО,
к. пед. н., доцент

В. О. Сухомлинський наголошував: «Своєчасно знайти, виховати й розвити задатки і здібності своїх вихованців, своєчасно розпізнати у кожному його покликання – це завдання стає тепер найголовнішим у системі навчально-виховного процесу» [6].

Сьогодні в Україні діє урядова програма виявлення і сприяння розвитку обдарованості дітей. В «Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті» зазначено, що метою української системи освіти є своєчасне виявлення ранньої обдарованості. Проте освітня програма ніколи не вирішить головної проблеми обдарованості – позитивне сприймання обдарованою дитиною себе та усвідомлення власних можливостей. І тут головна роль належить дорослому, який знаходиться поруч з дитиною та має певне ставлення до обдарованості взагалі та до конкретної обдарованої дитини зокрема.

середа, 11 вересня 2013 р.

Державні документи дошкільної освіти в Україні 2014-2015 навчальний рік

В Інструктивно-методичних рекомендаціях "Організація роботи в ДНЗ" зазначено: 
Зміст освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності в 2014/2015 навчальному році має відповідати основним концептуальним положенням Базового компонента дошкільної освіти, яким визначено вимоги до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини 6 (7) років перед її вступом до школи. Базовий компонент передбачає оволодіння змістом дошкільної освіти впродовж усього періоду дошкільного дитинства і визнає цінність кожного вікового етапу для особистісного розвитку за умови повної реалізації дитиною своїх потенційних можливостей.

Допомога дошкільних навчальних закладів батькам вихованців з актуальних для родин питань розвитку, виховання та навчання дітей традиційно надається керівником закладу, методистом, психологом, вихователями різних вікових груп, медичними працівниками, іншими спеціалістами дошкільного закладу у формі групових та індивідуальних усних і письмових, телефонних, консультацій у режимі Он-лайн, бесід під час відвідувань сімей, шляхом залучення батьків до співпраці і взаємодії з педагогами у стінах дошкільного закладу тощо.

У Базовому компоненті дошкільної освіти зведено норми та положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини шести (семи) років; сумарний кінцевий показник набутих компетенцій випускником дошкільного навчального закладу перед вступом його до школи.

Базовий компонент спрямовує зусилля батьків, педагогів, психологів на розвиток творчого потенціалу дитини, що має свої особливості у дошкільному віці, на своєчасне підтримання досягнень її неповторного життєвого шляху, на забезпечення психолого-педагогічного супроводу розвитку дитини у дошкільні роки.

Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (авт. кол. Андрієтті О.О., Голубович О.П. та ін.) є чинною у 2013-2014 навчальному році у дошкільних навчальних закладах.

Презентація "Обов'язкова дошкільна освіта"
Презентація "Наступність"

Дитина й комп’ютер: чим раніше, тим краще?

Навіть дуже маленькі дітлахи сьогодні вже сидять перед комп’ютерами. Німецький нейропсихолог Манфред Шпіцер застерігає від наслідків.

Комп'ютери дедалі більше проникають у наш світ. Маленькі діти вже сидять перед моніторами - лептопів, навігаторів або смартфонів. Нейропсихолог Манфред Шпіцер закликає замислитися над наслідками цього явища і не приховує свого обурення.

вівторок, 3 вересня 2013 р.

Алгоритми - урок у початковій школі

Мета уроку:


  • сформувати в учнів поняття алгоритму; ознайомити з властивостями, способами та формами подання алгоритмів; розкрити суть базових структур алгоритмів та їх властивості; навчити будувати графічні схеми найпростіших алгоритмів, аналізувати алгоритм розв’язування задачі.
  • виховувати інтерес до вивчення інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій;
  • розвивати чіткість та конкретність логічного мислення школярів.


Обладнання: мультимедійна презентація "Алгоритми".

Вебінар. Особливості роботи за програмою курсу «Сходинки до інформатики»

Шановні колеги!

29 серпня 2013 року за ініціативи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти відбувся вебінар «Особливості роботи за програмою курсу «Сходинки до інформатики». У вебінарі взяли участь автори програми курсу "Сходинки до інформатики" за новим державним стандартом початкової загальної освіти Наталія Вікторівна Морзе, Йосиф Якович Ривкінд, а також представники  авторських колективів трьох навчально-методичних комплектів до предмету.
Дякуємо компанії "Майкрософт Україна" за  надання платформи для проведення вебінару та технічну підримку.
Із записом вебінару можна ознайомитись .

Ділова зустріч в країні Алгоритміка - урок 4 клас

Мета уроку: 
- закріпити вміння складати алгоритми для виконавця Кенгуру (лінійні та циклічні);
- закріпити вміння працювати з блок-схемами з розгалуженням та алгоритмами з циклом;
- розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять;
- виховувати товариськість, дисципліну, відповідальність.

Обладнання: 
Мультимедійний проектор, прикладний програмний пакет «Алгоритміка», програмне забезпечення курсу «Сходинки до інформатики», роздатковий матеріал: завдання для творчого заліку, домашнє завдання на картках, «ребусне» деревце, таблички для повторення правил техніки безпеки. Ресурс презентаций (русский язык)

Розвиток логічного мислення молодших школярів через впровадження інтерактивних технологій

Державним стандартом початкової загальної освіти передбачається одна з найголовніших задач школи - підготовка різнобічно розвиненої, активної особистості, здібної до самостійних досліджень і відкриттів. Це означає, перш за все, навчити всіх, без виключення, добре читати, писати, сформувати уміння самостійно працювати з підручником, довідковою літературою.

Практика показує, що навчити всіх без виключення на високому рівні неможливо, на те є вагомі аргументи: діти відрізняються своєю здібністю до раціонального мислення, увагою, властивістю пам'яті. Дитина, у якої нестійка увага, не розвинена пам'ять, не зможе виконати, навіть, деякі з традиційних завдань. Про це не прийнято говорити, але це так. І які б нові педагогічні технології не застосовувалися, такі діти відрізняються низькою успішністю.

пʼятниця, 30 серпня 2013 р.

Гаджет заменяет человеку самого себя

Психологи сегодня находятся буквально на передовой: им адресованы вопросы родителей и проблемы их детей. И результаты многих опытов заставляют задуматься о неотвратимости больших перемен. Так, например, крайне показательным и очень широко обсуждаемым оказался опыт петербургского психолога Екатерины Мурашовой, которая предложила подросткам 12–18 лет на 8 часов выключить телефоны, компьютеры, плееры, ТВ и ни с кем не общаться.

Описания того, что творилось с детьми в этот страшный промежуток без гаджетов, заслуживают романа ужасов: головокружение, тошнота, слабость, почти что ломки.

Освітня програма Microsoft «Учитель -- експерт»

І так, хто сміливий?

Портал "Партнерство в навчанні" продовжує вебінари для інноваційних освітян

Освітня програма Microsoft «Учитель -- експерт» є унікальною однорічною програмою, створеною з метою визнання на всесвітньому рівні педагогів, які покращують навчання учнів та студентів за допомогою ефективного використання технологій. Під час вебінару 28.05.2013 учасники дізналися про переваги, які отримають учасники програми та їх навчальні заклади. У роліку нижче наведено пояснення щодо заповненню аплікаційної форми для участі у програмі та надані відповідні рекомендації.

четвер, 29 серпня 2013 р.

МОІППО. Областна серпнева нарада. Секція "Сходинки до інформатики"

Вітаю з новим навчальним роком! 

Рік обіцяє бути дійсно новим та цікавим для тих вчителів, які будуть викладати новий предмет "Сходинки до інформатики" у 2 класі.




середа, 28 серпня 2013 р.

Интернет - территория хамства?

Год назад появилась статья "Интернет - территория хамства".  Екатерины Комаровой в социальной сети ПРОФЕССИОНАЛЫ.РУ от 26 сентября 2012 года и огромное количество подробных комментариев к ней. Вероятно она оставила в моём сознании глубокий след, если захотелось к ней вернуться через год. 

Автор статьи после детального рассмотрения случаев оскорблений и хамства в социальных сетях, приходит к выводу: "К сожалению, исправление нравов и искоренение правового нигилизма — процесс сложный. Но когда-то ведь надо начинать? Вам не нравится то, что пишет user N? Не нравится внешность его жены и высказывания по поводу цен на бензин? Лучше пройдите мимо - это, право, обойдётся вам гораздо дешевле".

Сходинки до інформатики. Планування у 2 класі

Сьогодні учитель початкової школи перестав бути основним джерелом знань для учнів, які отримують значний обсяг інформації в інформаційно-комунікаційному середовищі, створеному телебаченням, відеофільмами, комп’ютерними програмами й іграми, Інтернет тощо. Це вимагає від учителя здатності орієнтуватися у численних змінних потоках інформації, критично ставитись до неї, мати змогу створювати, обробляти та передавати необхідну інформацію, постійно самовдосконалюватись в особистісному та професійному плані до вимог розвитку суспільства.

Введення за Державним стандартом початкової загальної освіти предмету “Сходинки до інформатики” 2-4 класи, потребує негайного вдосконалення фахової майстерності працюючих учителів.

пʼятниця, 23 серпня 2013 р.

Організація навчально-виховного процесу в 2-му класі ЗОШ

Шановні колеги!
Незабаром пролунає перший дзвоник 2013-2014 навчального року.

Сучасні інформаційно-комунікаційні технології дозволяють нам незалежно від відстані, що розділяє нас, вирішувати разом важливі професійні питання.

Вашій увазі пропоную запис онлайнової конференції для педагогів, що викладають у початковій школі, яка пройшла 22 серпня на порталі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Конференція орієнтована на ознайомлення педагогів із новим державним стандартоми початкової освіти та базою нових підручників для 2-го класу (2013-2014 н.р.).

пʼятниця, 12 липня 2013 р.

Компьютер. Польза или вред ребенку?

Компьютер. 
Польза или вред ребенку?

Доклад-фильм ЦППРК "Практик" поднимает вопрос информационной перенасыщенности среды, окружающей ребенка. Специалисты Центра говорят о проблемах гэмблинга, Интернет-зависимости, лудомании и, в целом, о перспективах и рисках, которые содержат в себе информационные технологии.

понеділок, 8 липня 2013 р.

Використання персональних тематичних сайтів у навчальному процесі

О.Д. Самборська 

Анотація. У статті розкрито можливості використання персональних тематичних сайтів як невід’ємної частини навчально-методичного і матеріально-технічного забезпечення навчального процесу.
Ключові слова: персональний сайт, навчальний процес, мережа Інтернет, інформаційно-комп’ютерні технології, відеоматеріали, слайди, онлайн-тести, гіперпосилання.
Аннотация. В статье раскрыты возможности использования персональных тематических сайтов как неотъемлемой части учебно-методического и материально-технического обеспечения учебного процесса.
Ключевые слова: персональный сайт, учебный процесс, сеть Интернет, информационно-компьютерные технологии, видеоматериалы, слайды, онлайн-тесты, гиперссылка.
Summary. The article deals with the possibility of using personal content sites as an integral part of teaching and logistical support of the educational process.
Key words: personal site, the learning process, the Internet, information and computer technology, video, slides, online quizzes, hyperlinks.

Урок секспросвещения в Германии закончился "скорой помощью"

Урок «секспросвещения» закончился самым неожиданным образом, никто не мог предсказать такой плачевный итог. Зато родители пострадавших малышей крайне возмущены подобными «просветительскими» уроками. Такими темпами «гейевропе» придется убрать растлевающую образовательную программу в школах, так как оказывается, что детская психика просто не в состоянии выдержать наглядное изучение всех сторон половой жизни человека.

Около десяти подростков-шестиклассников были госпитализированы в ходе урока обязательного «секспросвещения» в школе города Боркен в Германии. Один из детей потерял сознание прямо на уроке по обязательному половому просвещению, остальные оказались в предобморочном состоянии.

вівторок, 25 червня 2013 р.

Безопасность ребенка в сети - рекомендации МВД Украины

Безопасность ребенка в сети - рекомендации МВД Украины

Недавно прочитала документальный материал как в  Казахстане педофил через социальную сеть вКонтакте знакомился с детьми и потом настаивал на реальных встречах. Поймали его благодаря тому, что у 10-летнего мальчика, потенциальной жертвы извращенца, были доверительные отношения с отцом. 

К сожалению интернет несёт как блага так и вероятные риски для пользователей и особенно детей. Думаю рекомендации МВС Украины будут полезны и уместны для всех родителей и педагогов. Пословица "Осведомлён - значит вооружен" в этом вопросе актуальна.

неділя, 23 червня 2013 р.

Підвищення ІКТ-компетентності вчителя початкових класів завдяки Інтернет-ресурсам

Підвищення компетентності вчителя завдяки Інтернет-ресурсам

О. Радченко, методист РМК відділу освіти Чутівської райдержадміністрації

ІКТ-компетентність – властивість педагога, який компетентно, тобто цілеспрямовано і самостійно, із знанням вимог до професійної діяльності в умовах інформатизації освітнього простору і своїх можливостей та обмежень здатен застосовувати ІКТ у процесі навчання, виховання, методичної і дослідницької діяльності та власної неперервної професійної педагогічної діяльності, і на основі аналізу педагогічних ситуацій може бачити і формулювати педагогічні завдання та знаходити оптимальні способи їх розв’язання із максимальним використанням можливостей ІКТ.

пʼятниця, 21 червня 2013 р.

Дошкольное образование: если реформировать, то зачем?

УДК 373.21 : 373.31

Лия Олейник

ДОШКОЛЬНОЕ ОБРАЗОВАНИЕ: 
ЕСЛИ РЕФОРМИРОВАТЬ, ТО ЗАЧЕМ?

В статье поднимается вопрос актуальности реформ в дошкольном и начальном образовании в контексте обеспечения непрерывности образования. Очерчивается ряд, требующих определения вопросов, по предшкольному образованию.
Ключевые слова: образовательные реформы, непрерывность образовательной системы, дошкольное образование, начальное образование, предшкольное образование.

середа, 19 червня 2013 р.

Президент України про початкову освіту

"Цілеспрямована, масштабна, всебічна підтримка дитячо-юнацької творчості, системи дошкільної та позашкільної освіти – це критично необхідна стратегічна інвестиція у людський капітал, у тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну
упродовж наступних десятиріч"

 Хоча:
"...Справедливим є вислів «початкова  школа – корінь шкільної освіти.. "
але:
"Поки що не вдалося досягти належної варіативності підручників, учителі  не отримали права їх вибирати....Упровадження оновленого державного стандарту... не забезпечене державним замовленням на видання навчальних комплектів для учнів і методичних посібників для учителів..."

пʼятниця, 14 червня 2013 р.

Перспективне планування впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес дошкільного навчального закладу

УДК 372. 002.2
Романюк І. А.  

Перспективне планування впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес дошкільного
НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Романюк І. А.  Перспективне планування впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес дошкільного навчального закладу.
У статті обґрунтовується значимість перспективного планування впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес дошкільного навчального закладу, розкриваються  особливості його  побудови.
Ключові слова: перспективне планування, комп’ютерні технології, комп’ютерні ігри та вправи, комп’ютерні презентації, спеціальні заняття по ознайомленню дітей з основами комп’ютерної грамотності.

неділя, 9 червня 2013 р.

Кен Робинсон об образовании

Кен Робинсон об образовании

Сэр Кен Робинсон выделяет три принципа, которые критически важны для процветания человеческого разума, а также говорит о том, как современная культура образования работает против них. С юмором и энергичностью он рассказывает о том, как выбраться из «долины смерти» в образовании, в которой мы оказались, и как воспитывать подрастающие поколения в атмосфере возможностей. 

                  "Система образования не мертвая, она просто в спячке. А на поверхности рассыпанные семена возможностей, готовые прорасти. Дайте людям свободу творчества, новаторства в их деятельности, и школы оживут."

понеділок, 3 червня 2013 р.

Алгоритми та виконавці. Проект.

Алгоритми та виконавці. Проект.

Діяльність учнів та вчителя у ході реалізації проекту "Алгоритми та виконавці"


Проект в межах вивчення предмету «Сходинки до інформатики» у 2-му класі ЗОШ, з розділу "Алгоритми та виконавці" Клас розподіляеться на підгрупи: Математики, Суспільствознавці, Природознавці, Мистецтвознавці, Літератори, Господарі, Фізкультурники. Діти разом з батьками добирають приклади алгоритмів в житті, за даною вчителем схемою перевіряють, чи можна назвати це "алгоритмом"? Моделюють алгоритм за допомогою творчих робіт: малюнку, апплікації, конструювання, фотографії, ліплення, літературного твору тощо. Складають власний алгоритм для виконання іншими учнями класу. По закінченню вивчення розділу на спільному заході з батьками творча демонстрація учнівської презентації з результатами дослідження.

субота, 1 червня 2013 р.

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

1 червня - Міжнародний день 
захисту дітей

Вітаю всіх з першим днем літечка! Віддзвонили в школах України останні дзвоники, пройшли випускні свята в дошкільних навчальних закладах.

Сьогодні, 1 червня, Міжнародний день захисту дітей. 

Дата була заснована в листопаді 1949 року в столиці Франції місті Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 р.

День захисту дітей - одне з найстаріших міжнародних свят.

пʼятниця, 31 травня 2013 р.

Преступление и наказание - бить или не бить?


 Преступление и наказание - бить или не бить?

Лия Олейник
мать, педагог, психолог

Диалог матери с 7-летней дочкой через несколько дней после срыва матери по поводу нежелательного поведения ребёнка, закончившегося поркой:


− Как тебя воспитывать? Бить или не бить?
− Не бить…
− Так что же мне делать вместо этого, если ты меня не понимаешь?
− Поговори со мной…
− Ну я же говорила, ты меня не понимала, поэтому я тебя побила…
− Нужно было ещё поговорить со мной, я бы поняла…

середа, 29 травня 2013 р.

Самооценка межсессионных заданий ІІ Модуля Дистанционной школы

Межсессионные задания 
Дистанционной школы
"Сходинки до інформатики" 
у початковій школі

Уважаемые коллеги!

Прошел месяц со времени проведения нашего 2 очного модульного занятия. Напоминаю всем "дорожку" в нашу виртуальную закрытую дистанционную школу.
Общая картина успеваемости в нашей Дистанционной школе немного выровнялась. Но по прежнему остается очень разношерстной. 

понеділок, 27 травня 2013 р.

Рекомендації МОН щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року

 Рекомендації МОН 
щодо навчальних планів 
та структури 2013/2014 
навчального року

Наступний навчальний рік розпочнеться 2 вересня 2013 року.

Міністерством освіти визначено структуру майбутнього 2013/14 навчального року та надані рекомендації щодо розроблення школами робочих навчальних планів
Про це йдеться у відповідному листі профільного відомства, яким регіональним управлінням освіти та загальноосвітнім навчальним закладам надані рекомендації щодо навчальних планів та структури 2013/2014 навчального року.