Вербицька Олена Миколаївна,
вихователь ДНЗ № 5
Миколаївської міської ради
Конспект заняття з фізичного виховання в групі раннього віку
Тема: «Зимові пригоди»
Програмовий зміст : вчити підстрибувати на місці на двох ногах; перестрибувати через мотузку; розвивати координацію рухів та відчувати рівновагу під час ходьби по дошці; розвивати інтерес до виконання вправ та рухливої гри; сприяти розвитку фізичної активності малят, створюючи в групі веселу, доброзичливу атмосферу; виховувати у дітей позитивні емоції, піднесений настрій.
Попередня робота: індивідуальна робота з дітьми в ходьбі та підстрибуванні на місці.
Обладнання:шапка кішки, кишенька з зображенням мишенят, дві дошки, парканчик.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I частина
Діти заходять до спортивного залу. Привітання з гостями
ВИХОВАТЕЛЬ . Діти,сьогодні я вас запрошую в гості до кішки і мишенят.
Але зараз зима, на вулиці холодно.
Так давайте будемо одягатися. (Діти з вихователем імітують послідовність одягання зимового одягу:штанці, кофтинку, чобітки, шубку та шапочку )
-Всі готові? Рушаймо!
Ось крокує завзято
Діточок дружненький ряд
Йдуть хлоп`ятка та дівчатка
До сіреньких кошенят.
(Діти крокують зграйкою за вихователем )
Снігу випало багато
Саме в цю чудову мить
Ми підемо всі тихенько,
Щоби носик не розбить.
( Ходьба на носках, руки в сторони )
А тепер, як ведмежата,
По сніжку ідуть малята
Руки в бік ви підведіть,
Як ведмедики ходіть.
(Імітування ходьби ведмедика і звуконаслідування )
А тепер побіжимо,
Не впіймає нас ніхто!
(Біг за вихователем )
Ніжки спритні у малят
І крокують, і біжать!
(Ходьба за вихователем )
ВИХОВАТЕЛЬ:
Ось ми і прийшли до кішки
КІШКА (вихователь одягає шапку кішки):
-Мяу! Добрий день, малята!
Як чудово,
що ви до мене завітали! Я зібралася робити зарядку.
Може і ви до мене приєднаєтесь.
Відповіді дітей.
II частина
1.Загальнорозвиваючі вправи
КІШКА:
- Мяу! Як чудово!!
Тож ставайте, починаймо.
1.Сіра кішка нас вітає,
Вгору голову та лапки піднімає,
Потім вниз їх опускає.
В.п.-О.с. -піднімання рук через сторони вгору( 4р).
2. Кішка теж із снігом грає,
Сніжки зліпить і кидає.
В.п.-О.с. - руки на поясі, імітування ліплення і кидання сніжок (4р).
3. На санки з кішкою сідаєм,
З гірки весело рушаєм.
В.п. –О.с. - ручки на поясі. Присісти руки вперед (сіли, поїхали, весело,швидко)
Встали, міцно тримайтесь за кішку, щоб не впали .
4. Діти кішечку вітають,
Поцілунки посилають.
В.п.-О.с . - діти імітують поцілунки(4р).
2.Основні види рухів
КІШКА:
-Мяу,м’яв- які молодці дітки!
-Мяу,а чи ви вмієте підстрибувати, як підстрибую я.
- Ось так!
Діти виконують стрибки.
КІШКА: -Мяу,м’яу, молодці .Ніжки всі зігріли?
Відповіді дітей.
КІШКА: -А зможете перестрибнути через цю крижану доріжку?
-Ось як я!
(Перестрибує через мотузку)
-Мяу,м’яв, молодці,спритні ви, малята.
По доріжці сніговій
Підем до мишеняток.
(Ходьба один за одним по дошці ) .
Спосіб організації індивідуально-поточний
По доріжці гарно йшли,
Подивіться, щось знайшли!
(Діти розглядають чарівну сніжку, з якої вихователь дістає кишеньки з зображеннями мишенят)
-Раз,два,три- ви не малята,
А маленькі мишенята.
-Тож пограємо дружненько! (2р).
3.Рухлива гра «Кішка та мишенята»
(Діти одягають масочки мишенят )
ВИХОВАТЕЛЬ: Кішка спить на кучугурі
Серед сніжного двора
Підбігають мишенята
Кішка гучно каже –«Мяу»
(Дітки –«мишки» тікають за парканчик )
Не впіймала я нікого,сумно
Подрімати знов розумно.
(Повторити 2 рази )
III частина
Дихальна вправа
(Вихователь спонукає дітей вдихати носиком,а видихати ротиком,промовляючи «пі-пі-пі»).
КІШКА: Мур,мур,ідіть до мене
Заморилися ,спортсмени.
Киця носиком вдихає,
Потім «мяу» промовляє.
А маленьким мишеняткам
Пі-пі-пі- слід вимовляти(3р.)
Три,два,один- ви знов малята.
(діти знімають кишеньки)
Вихователь
Всі ми весело пограли,
Кицю з мишатами привітали
Дружно в саночки всі сідаймо і додому вирушаймо.
(Вихователь стає попереду,за ним діти шикуються в ланку, тримаючи один одного за пояс. Виходять з групи).
Немає коментарів:
Дописати коментар