Вихователь ДНЗ №77
м. Миколаїв
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі
Тема:«Подорож до країни Добра.»
Програмовий зміст:
Учити дітей давати чіткі та повні відповіді на запитання, сприяти монологічному
мовленню , активізувати добір слів-ознак та слів-дій.
Розвивати уміння підтримувати бесіду, вправляти дітей у побудові речень.
Закріпити в активному словнику слова , що стосуються почуттів та настрою.
Формувати вміння , поводитися відповідно до правил культурної поведінки.
Виховувати добре ставлення до навколишнього світу , приязність, доброзичливість.
Матеріали:
Іграшка кошенятко, кошик із подарунками, картки-емоції, паперові квіти, силуети
яблук , з наклеєними сюжетними картками, люстерка на кожну дитину, зерно,
ємність із водою, аркуші паперу із зображенням феї на кожну дитину , червоні
олівці.
Хід заняття:
Привітання: Добрий день! Вам добрі люди,
Хай добро Вам , всюди буде!
Не на день і не на рік,
А на довгий, довгий вік.
Вихователь: - Діти, ми отримали листа. Зараз я його зачитаю.
«…Добрий день Вам, діти групи «Калинка» !Пише вам Всесвітній
Казкар . За глибоким морем , за дрімучим лісом, є місто Добра.
Мешканці цієї країни, добрі, чемні , щедрі та дуже привітні.
Але сталося лихо, світом хоче заволодіти злий чаклун Злюка.
Він перетворив жителів на злих байдужих людей, стер посмішку
з обличчя Феї Добра .
Та раптом, прилетіла ластівка та розповіла, що в місті Миколаєві,
в групі «Калинка» , живуть добрі та сміливі діти, які не побояться
перешкод та прийдуть на допомогу.
Малята, ми чекаємо на Вас!
Всесвітній Казкар.»
Вихователь запрошує дітей у подорож до країни Добра, на повітряній кулі.
Діти промовляють: Один! Два! Три! Куля, нам допоможи!
Донеси нас до хмарок, до сонечка до зірок.
Один! Два! Три! В країну Добра, нас перенеси!
Вихователь:-Діти, ми з вами опинилися на галявині «Солодкі слова.»
-А, що буває солодким? Відповіді дітей. (цукерки, печиво, тістечка ,морозиво).
-А, слова бувають солодкими? (так, це приємні слова).
-Подивіться, які незвичайні квіти, пелюстки закриті, вони тремтять від холоду.
Давайте зробимо навколо них коло.
-Нащо схоже коло? (на сонечко). –Що дає нам сонечко? (світ, тепло)
-Треба відігріти квіти приємними словами, ми познайомимся з ними, так , як зроблю я:
«Це у нас добра дівчинка Оленка!» Діти по колу називають сусіда, додаючи до імені
прикметник (чемна, чуйний, привітна, веселий, кмітлива, гарний).
А зараз треба допомогти квітам , відгадати , яке слово заховалося під пелюстками.
« Це гріє серце всякого,
Чарівне слово …(дякую)»
«Коли ти їсти вже не в силі,
Ми скажемо мамі, що?... (спасибі)»
«Зазеленіє древній пень,
Коли почує … (Добрий день!)»
-Які добрі слова, якщо ми будемо завжди їх казати, то усім буде добре!
-Першу перешкоду ми подолали ,будемо мандрувати далі Країною Добра.
-Діти, ми з вами опинилися на вулиці «Настрій».
(На дошці – ілюстрація із зображенням дітей з різним настроєм.)
Діти роздивляються та по черзі називають слова-прикметники, які характеризують
настрій обраного зображення , а потім пояснюють, чому вони так вважають.
«Дівчинка весела, тому що вона посміхається.»
«Хлопчик сердитий, тому що в нього насуплені брови»
Д/гра: «Покажи настрій.»
Вихователь роздає дітям люстерка та пропонує виконати наступні вказівки:
-Діти, покажіть здивування. (радість, сум, злість).Діти виконують завдання.
Фіз. хвилинка: «Візьмемося за ручки,
Вліво, вправо повернемося,
Наші очка загоряються,
Наші губки посміхаються,
По доріжці ми підемо,
Наступну вулицю знайдемо.
-Ми з вами потрапили на вулицю «Милосердя».
-Що таке милосердя? (відповіді дітей) –Так, це здатність відчувати біль іншої людини.
Але, його потребують не тільки люди, а і найменша рослинка, найменша тваринка.
-Малята! Чуєте, хтось нявчить? Та це ж ,маленьке кошенятко, воно забилося в куточок
і сумує.
-Як ви думаєте, чому воно сумує? (відповіді дітей)
-У нього немає друзів.(господаря, іграшок, їжі)
В.- Так! А, ще, я дізналася, що в нього сьогодні День народження, давайте влаштуємо
йому свято. В мене є кошик із різними речами, подумайте, що з них може згодитися
для кошеня?
Д/гра: «День народження.»
Діти по черзі, обирають подарунок для кошеня-Пушка ,вітають його, висловлюють йому
побажання, дарують подарунок ,а потім пояснюють, навіщо кошенятку потрібна ця річ?
-«Пушок, вітаю тебе з днем народження, бажаю тобі справжніх друзів та дарую м,ячик, щоб ти, з ним грався.»
Після вітань, діти сажають кошенятка на килимок, утворюють навколо нього коло, та
танцюють під веселий, музичний супровід, повторюючи рухи за вихователем.
В.-Дітки, кошенятко-Пушок , дякує вам за чудове свято, ну ,а ми вирушаємо далі.
В.-Ми з вами опинилися в кімнаті Феї Країни Добра, подивіться, на столі лежать її
фотографії, але вона на них сумна, давайте домалюємо їй посмішку і тоді, чари чаклуна
Злюки розтануть. (діти малюють).
В.-Діти! Ви великі молодці! Виконали всі завдання, допомогли знищити злого чаклуна
та повернули на обличчя Феї, посмішку .А, зараз , настав час, повертатися додому.
Діти сідають на повітряну кулю та промовляють: «Один! Два! Три!
Куля, додому нас поверни!»
Підсумок:
В.-Малята, яку справу ми сьогодні зробили? (добру, гарну ,милосердну, корисну)
-Кому ми сьогодні допомогли? (квітам, кошенятку, Феї).
Так, ми зробили добру справу, а , яку ви знаєте приказку про добро?
Діти- «Роби добро і тобі добре буде!»
Немає коментарів:
Дописати коментар