Страницы

вівторок, 22 січня 2019 р.

Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі

         

Кулешова Ольга Вікторівна
Вихователь ЗДО №143 
м. Миколаїв
       
     
Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі
Тема : “До зайчика на допомогу”.

Програмовий зміст: 1.Звязне мовлення розвивати навички діалогічного мовлення; продовжувати вчити дітей самостійно, зв’язко та послідовно переказувати казки на підставі відтворення засобами драматизації змісту  прочитаного.
2. Лексика: допомогти зрозуміти значення нових для дітей іменників за змістом твору; сприйняти введенню їх в активний словник дитини.
3.Звукова культура мовлення: розвивати інтонаційну виразність мовлення; вправляти в передавати за допомогою інтонації різний настрій, емоційний стан.


Словник: гребелька, ярмарок, три копи, неборак.
Матеріали ноутбук для перегляду мультиплікаційного фільму, іграшки(вовк, лисиця, ведмідь, заєць, рак, коза).
Хід заняття Вих. – Сьогодні до нас завітало багато гостей. Для того щоб нашим гостям було добре і затишно, зігріємо їх теплими посмішками та привітаємось.
(діти вітаються з гостями)
Вих.: – Діти, чи подобаються вам казки?
Діти: – Так!
Вих.: – Чому навчають нас казки?
Діти: – Казки нас навчають бути дружніми, чесними, роботящими, справедливими, небайдужими.
Вих.: – Казки засуджують злість, брехню, байдужість. Пропоную вам сьогодні потрапити у казку. Давайте підійдемо до театрального куточка і з`ясуємо які герої нашої казки. Перший герой – ведмедик.
В яких казках ми зустрічали ведмедя?
(діти називають казки де є героєм ведмідь)
Вих.: – Наступний герой казочки – вовк.
(діти називають казки де героєм є вовк)

Вих.: – Ще до нас у казку потрапили лисичка та зайчик. У яких казках ми зустрічаємо лисицю?
(діти називають казки де є героєм лисиця)
Вих.: – Згадайте казки де є героєм заєць.
(діти називають казки де є героєм заєць)
Вих.: – Подивіться, який чудовий рак потрапив до нас у казку. Може хтось знає казки де є героєм рак?
(діти називають казки де є героєм рак)
Вих.: – Зараз ми промовимо чистомовку і з`ясуємо, хто є головним героєм нашої казки.
     За-за-за – з двору йде на луг коза,
     Ток-ток-ток – через греблю та місток,
     Се-се-се – дід козу своє пасе,
     Ко-ко-ко – щоб давала молоко.
Вих.: – хто головний герой нашої казки?
Діти: – Коза!
Вих.: – Чи здогадались з якої казки всі ці герої?
Діти: – “Коза – Дереза”.
Вих.: – Молодці, правильно. Пропоную вам сісти зручно і переглянути казку. У казці вам зустрічається незнайомі слова гребелька, ярмарок, три копи, неборак.
     Гребелька – це насип з піску та глини через річку.
     Ярмарок – Ринок де купують, продають і проводять розваги.
     Неборак – бідолаха, не дуже доброї удачі.
     Три копи – три монети.
(діти переглядають мультиплікаційний фільм)
Вих.: – Кого купив дід на ярмарку?
Діти: – Козу!
Вих.: – Хто пас козу?
Діти: – Син, жінка та сам дід.
Вих.: – Як дід зустрічав козу з пасовиська?
Діти: – Стояв на воротях у червоних чоботях і питав “Кізонька моя люба, кізонька моя мила, чи ти пила, чи ти їла?”
Вих.: – Що коза відповідала дідові?
Діти: – “Ні дідусю, я не пила, я не їла. Тільки бігла через місточок – вхопила кленовий листочок, тільки бігла через гребельку – вхопила водиці крапельку.
Тільки й пила, тільки й їла”.
Вих.: – Що сталось коли дідусь дізнався що коза казала неправду?
Діти: – Дід прогнав козу у ліс.
Вих.: – Що робила коза у лісі?
Діти: – Стала жити у зайчиковій хаті.
Вих.: – Хто хотів допомогти зайчику вигнати страшного звіра з хатки?
Діти: – Ведмідь, вовк, лисичка, рак.
Вих.: – Хто прогнав козу?
Діти: – Рак.
Вих.: – Діти, яким видався рак?
Діти: - Сміливим.
Вих. – Хто з героїв казки вам сподобався найбільше? Чому?
(діти називають улюбленого героя і пояснюють чим він сподобався)
Вих. – Чому навчає нас казка?
Діти – казка навчає нас бути чесними і сміливими.
Вих. – Казка навчає що нахабство і брехня будуть покарані.
Фізкультхвилинка:
Я коза – дереза (вказівні пальці на голові)
За три копи куплена (показ трьох пальців)
Півбока луплена (поплескування по боці)
Тупу тупу ногами (тупотіння ногами)
Сколю тебе рогами (вказівні пальці на голові)
Ніжками затопчу (тупотіння ногами)
Хвостиком замету (імітація рухів хвостом)
Тут тобі і смерть (руки в боки, топнути однією ногою)
Вих.: – Ви дуже добре попрацювали,
Казку всю переказали!
Правду кажуть: “Казка вчить,
Як всім людям на світі жить”.
Наступного разу на мудру розмову
Запросить інша казочка знову!
- Скажемо нашим гостям “До зустрічі!”, “Усього найкращого!”






Немає коментарів:

Дописати коментар