Страницы

вівторок, 22 січня 2019 р.

Інтегроване заняття в середній групі

Змієвська Наталя Володимирівна
Вихователь Баштанського ЗДО №2
"Віночок"
Баштанськолго району 
Миколаївської  області

Інтегроване  заняття в середній групі
 Проблема: «Хто в математиці господар?».
  Тема: Числа та цифри в межах 5. Співвідношення цифри і числа і навпаки.   Порівняння груп предметів за кількістю та кольором. Геометричні фігури.
Мета:  продовжувати вчити лічити предмети в межах 5 кількісною лічбою; упорядковувати предмети за кольором,кількістю; вправляти у співвіднесені цифри та числа і навпаки; перевірити вміння дітей перелічувати предмети способом прикладання  ,торкаючись кожного предмета через ігри,практичні вправи,цікаві логічні завдання; заохочувати кожну спробу дитини розв’язувати математичні завдання; розвивати тактильні відчуття,мислення,увагу,посидючість; виховувати культурі математичного мовлення ,інтересу до математики, як веселої,простої та доступної науки.

Матеріал: колаж «Країна Математики»,маленькі «секретики» з мішечками,картки з цифрами та геометричними фігурами(з ґудзиків),картки із зображенням предметів,пральні машинки(на кожну дитину),одяг різного розміру та кольору,прищіпки,горішки,корзина.
Хід заняття:
1.Сюрпризний та організаційний моменти.
- Діти, мені так цікаво,що ви любите?
- А в тім, чого це я вас запитую,я й так знаю,що люблять мої малята!( гратися, цікавинки  всілякі …)
- Ось і я принесла вам в жменьці цікаву історію.(руками спрямовую на колаж – килимок,звертаю увагу на безлад,лінії,фігури,знаки,числа…)
- Що тут трапилось?(починаю розповідати казку)
    Казка « Країна Математики»
Є чимало країн на світі,великих,малих,далеких і близьких. Та є така незвичайна країна ,до якої нічим не доїдеш, не допливеш. Жителі цієї країни постійно сваряться. А знаєте через що? Бо кожен із них хоче бути в ній головним, господарем.
- Ми найголовніші! – закричали фігури.
- Годі вам суперечок,! – говорять цифри. Головні тут ми.
Ось такі справи.
- Діти,а ви як думаєте?
Мабуть жителі недарма у нашу групу потрапили. Спробуємо розібратися ,хто ж господарює в країні Математиці? – Згодні?
2.Мотивація навчальної діяльності.
А ви чули таке слово  порядок?
Що воно означає? (висловлювання дітей)
Господар – той,у кого завжди ,скрізь і всюди порядок.
- Як думаєте,хто господарює в математиці?(звертає увагу на колаж).
Такі самі предмети завітали до нас на заняття. Вони сховалися в цікавих іграх ,крутиголовках,хитрих завданнях. Граючи в ці ігри ,ми і побачимо чи не помиляємося ми.
                      Все збагнемо ми кмітливо ,дамо відповідь сміливо,
                      Ледарів у нас немає,вирушаємо у путь -  нас цікаві ігри ждуть.
 А щоб у нас все вдалося, ми з вами пройдемо « Просту гру», « Подвійну гру», « Велику гру», (звертаю увагу на сектори для гри)
- Як бачите,у нас завдань багато,і тому часу не гаймо, математиці допомагаймо. Ось горіхи, для дитячої втіхи. Вони нам треба будуть,щоб у наших голівках все добре запам’яталося.
3.Робота по темі заняття.
Отже, «Просто гра» (діти підходять до центру гри)
Дидактична гра « Слухняні пальчики»( з використанням кишеньок із сюрпризом)
Мета: закріпити вміння впізнавати на дотик цифри,геометричні фігури; формувати просторове орієнтування,тактильні відчуття.
- Діти,подивіться що лежить у секторі «Просто гра» ?
- Це кишеньки з секретом.
- А хочете дізнатися в чому секрет?
- Візьміть собі будь – яку кишеньку. Спробуйте, за допомогою ваших вправних пальчиків,відгадати що зображено на вашій картці.( діти обстежують картку через тканину і називають те,що на їхню думку зображено на картці).
- Дістаньте  картки з кишеньок і перевіримо правильні відповіді.
- А тепер попрацюємо гуртом.
Дидактична гра «Що ,за чим?»
Мета:вчити викладати правильно числовий ряд в межах 5.
- Викладіть цифри по порядку. Що за чим?
- Яка цифра стоїть попереду?
- Яка остання?
- Яка стоїть між цифрою 2 і 4?домагаюсь повних відповідей)
(звертаю увагу на геометричні фігури ,а саме,квадрат)
- Як назвете цю фігуру? (чотирикутник )
- А чи є ще такі фігури з такою назвою?
- Чому? Перевіряємо.
- Але деякі фігури таки дружать з цифрами(діти рахують кути,вершини, сторони і позначають їх цифрою)
Ось наші математичні горішки!!! Кидаємо горішок у корзину і запам’ятовуємо. Що саме? – Що можемо сказати про геометричні фігури?(у кожної є своя форма)
- А про цифри?(вони різні,мають свою назву та місце в ряді)
- Повторіть!(кидають горішок у корзину)
Запрошую до сектору «Подвійна гра»(діти підходять до сектору)
Дидактична гра : «Я тобі,а ти мені»
Мета:вміння співвідносити цифри та числа і навпаки.
В цій грі кожен з вас буде шукати пару.(роздаю вперемішку цифри і картки,діти шукають один одному пару)
- Чому ти обрав Сергійка? (бо у мене цифра3,а у Сергійка зображено 3 яблука)
Дидактична гра «Контролери»
Мета: співвідношення цифри і числа з об’ємними  предметами
Матеріал: муляжі овочів,фруктів,іграшок,кубики.
(Звертаю увагу на горішки)
Кожна цифра позначає певну кількість предметів . Запам'ятайте це!(кладемо горішок в корзину)
                                       
Фізкультхвилинка.           
Раз ,два,три,чотири,п’ять,
Стали в колі ми кружлять,
Покружляли,розійшлися,
Ні на кого не дивись,
А робою займись.          
«Велика гра»
Дидактична гра « Велике прання»
Мета: упорякування предметів за кольором та кількістю.
- Що таке прання? 
- Коли ми перемо речі?
- Зазвичай ,хто це робить?(мама,бабуся)
- А сьогодні ми будемо робити це самі. Ось вам пральні машини та одяг. На кожній машині є фігури. Їх треба полічити і їх кількість позначити цифрою. Вставити цифру у кишеньку.
- Ще треба здогадатися, щоб це мало означати «Цифра на машинці». Так,згодна ,цифра вказує на те,скільки можна загрузити в пральну машинку предметів одягу.
- Ось вам і предмети одягу.(плоскі зображення одягу)
Вказівки!
- Тобі потрібно загрузити  дитячий одяг!
- Одяг білого кольору!
- Тобі рушнички!
- А тобі,жіночий одяг!
- Тобі чоловічий!
(діти сідають за столики,беруть по одній пральній машині ,загружають певну кількість одягу і починають прати).
І починається велике прання!
Дидактична гра «Велика сушка»  
Мета:закріпити навички лічби в межах 5,розуміння питань – Скільки? – На ск.більше? – на скільки менше?
Матеріал: прищіпки,шнурівка для сушки( на кожну дитину)
- Зараз будемо сушити одяг!
- Ось вам прищіпки(одному більша кількість,одному менша)
Запитання до дітей:
- Скільки прищіпок?
- Скільки предметів одягу?
- Чого більше?
- На скільки більше?
- Що зробити ,щоб їх стало однаково?
(звертаю увагу на горішок)
Предмети і числа можна порівнювати між собою. Запам’ятайте це!(кладуть горішок у корзину)
4.Підсумок заняття.
(звертаю увагу на колаж)
- Чи уважними ми сьогодні були?
- Так хто господарює в країні Математиці?
- А хто з них головніший?
- Чи вдалося нам довести ,що цифри та числа в нашому житті справжні господарі?
- Покажемо це на нашій картині! (діти викладають зверху в певному порядку цифри ).
Вихователь:                Скрізь і всюди,на кожному кроці,
                                   Щодня і щоночі,маленьким  дорослим,
                                   На поміч приходять господарі країни Математики –
                                   Числа та цифри,
                                   Без них аж ніяк нам не обійтись

Немає коментарів:

Дописати коментар