Страницы

середа, 5 лютого 2014 р.

Конспект комбінованого заняття з розвитку мовлення та ознайомлення з навколишнім в групі раннього віку ДНЗ

Андреєва Тетяна Леонідівна, 
 вихователь ДНЗ № 103 
Миколаївської міської ради
Комбіноване заняття з розвитку мовлення та ознайомлення з навколишнім в групі раннього віку

Тема: «Допоможемо ляльці Катрусі вдягнутись на прогулянку»

Програмовий зміст: продовжувати вчити розуміти мовлення дорослого, збагачувати словник дітей іменниками, які позначають предмети одягу, розуміти і самостійно вживати  узагальнювальне слово (одяг)
Продовжувати знайомити дітей з різноманітним одягом, взуттям, розрізняти одяг і взуття за сезоном. закріпити послідовність одягання; розвивати вміння самостійно вивертати одяг, складати у шафу, застібати ґудзики; виховувати охайність, дбайливе ставлення до своїх  речей.
Словник: шуба, шапка, шарф, рукавички.
Хід заняття.
До дітей в гості завітала лялька Катруся.
Р/гра  «Сніжки».
- Молодці малята, ви такі спритні, веселі, з вами так гарно грати.
А які ще зимові розваги ви знаєте? (відповіді дітей).
Але для цього треба піти на вулицю. Так? Ви хочете на вулицю?
А Катрусю візьмемо з собою?
- Катруся, ти підеш з нами?
- Так, звичайно, але, дітки, поможіть, що вдягнути покажіть.
- Малята, у Катрусі є шафа. В ній багато різного одягу, а що вдягати вона не знає. Допоможемо Катрусі розібратись?
Але спочатку давайте з вами пригадаємо яка зараз пора року.
На дворі тепло чи холодно? (холодно)
Як треба одягатись? (тепло) Чому? (щоб не змерзнути).
Пригадайте назви зимового одягу (діти називають - шуба, шапка, шарф, рука-
вички, сапоги…)
Молодці!
Д/гра «Що вдягнути»
- шубу одягаємо…(взимку)
- туфлі одягаємо…(восени)
- рукавички одягаємо…(взимку)
- шарф одягаємо…(взимку)

- Молодці малята! А зараз допоможемо Катрусі розібратись з одягом. (Діти підходять до шафи, відкривають її).
- Ой, подивіться, який безлад у шафі! Чи гарно складені речі? (ні)
Чи можна так кидати одяг? (ні)
Як треба складати речі у шафу? (відповіді)
- Давайте разом з вами роздивимось одяг та з ясуємо, що треба одягати на 
прогулянку, а що ні(діти роздивляються речі, називають їх; відбирають, що
треба одягати на прогулянку; які потрібно, вивертають за допомогою вихо-
вателя; зайві охайно складають у шафу).
Д/гра «Що куди покласти»
- на верхню полицю шафи покладемо…(шапку, шарф)
- на нижню полицю шафи покладемо…(колготи, шкарпетки)
- на вішалку повішаємо…(сукню)
- поруч із шафою поставимо…(взуття).
- Малята, погляньте на нашу Катрусю, мені здається, що вона повеселішала.
Давайте з нею пограємо.
Фізхвилинка «Морозець»
            Морозець, морозець, не щипай нам щічки
            Теплі валянки у нас, шубки й рукавички.
            Морозець, морозець, плещемо в долоні
            У дівчаток і хлоп’ят носики червоні.
- А зараз ходімо, допоможемо Катрусі вдягнутись на вулицю.
- Що треба одягнути спочатку? (колготи, штани)
- Тепер одягаємо…(кофту)
- Далі ми…(взуваємось)
- Потім одягаємо…(шапку)
- Після шапки вдягаємо…(куртку)
- І останнім зав’язуємо…(шарф)
Погляньте, наша Катруся одягнена і може йти на вулицю. Вона дякує діткам
за допомогу.
Ходімо і ми вдягатись.

Немає коментарів:

Дописати коментар