Страницы

четвер, 30 січня 2014 р.

Конспект сюжетного заняття з фізичної культури в групі раннього віку ДНЗ

Пшенична Зоя Василівна
м. Миколаїв ДНЗ№ 125 

Конспект сюжетного заняття з фізичної культури

Тема: До ведмедика в гості.
Програмовий зміст:
Виправляти малят в ходьбі, бігові
Імітувати рухи звірів
Учити стрибати через перешкоди (2 скакалки, відстань між ними 20-30 см.)
Ходити по доріжці по слідам
Формувати навички відштовхування, підскоку та приземлення
Сприяти розвитку слухової уваги вихованців, уяви та образного мислення
Створювати позитивну емоційну атмосферу, викликати у малят веселий настрій
Виховувати дружні стосунки між дітьми.

Обладнання:
1. Іграшковий ведмедик
2. Дві скакалки
3. Доріжка із слідами (2-3 м)
4. Маска-ведмедик
Попередня робота:
1. Розглядання ведмедика
2. Розповідь вихователя про ведмедика
3. Вивчення віршика до гри
Хід заняття
І. Підготовча частина
Ігровий момент (дзвінок іграшкового телефону)
Звернення до дітей:
«Малята, нас ведмедик запросив у гості. Він живе в лісі. А щоб до нього пройти, треба слухати мене і робити як я»
Ходьба по колу (корегуючи ходьба на вшпиньках, на п’ятках)
Ось ідуть малята
У лісок гуляти
Дітки не сумують 
Весело крокують
А тепер ми не малята, а малесенькі звірята.
«Ось лисичка йде у лісі»
Ходьба навшпиньках.
«Тепер вовк іде великий»
Ходьба на п’ятках, руки на поясі.
«Як ведмедик йде у лісі?»
Покачування тулуба вліво-вправо при ходьбі.
Давайте станемо в кружок і покажемо, які ми стрімкі:
Робимо, як я, а ведмедик з лісу на нас подивиться.
ІІ. Основна частина.
Загально-розвиваючі вправи
1. «Ми дружні» - в.п. ноги нарізно, руки внизу опущені, піднімання плечей вгору – опускання вниз – 4-5 р.
2. «Ми сильні» - в.п. ноги злегка розставлені, руки зігнуті в ліктях, притискання рук до плечей – 4-5 р.
3. «Гойдалка» - в.п. ноги разом, руки внизу, качання рук вперед-назад – 4-5 р.
4. «Присідання зайчика» - в.п. ноги злегка розставлені, руки внизу
Ось наш зайчик присідає
Ось з травички виглядає
Пояснення:
А щоб знайти дорогу до ведмедика треба перестрибнути через горбочки (показ вихователя)
Основні рухи:
1. Стрибки через скакалки на двох ногах (2 шт.) 2 рази.  А тепер треба пройти по доріжці по слідам. Спочатку я покажу. А тепер ідіть до мене.
2. Ходьба по доріжці по слідам (довжина 2 м., 2-3 рази)
А ось і в ліс ми прийшли. А чим тут пахне? Ялинкою
1. Глибоке вдихання через ніс, видих через рот – 2-3 рази
2. Торкання вух і відпускання – 2-3 рази
3. Прогладжування лівою рукою- праву.
Прогладжування правою рукою- ліву
Тепер тихесенько йдіть за мною.
А ось і будинок ведмедя і ведмедик сам.
Давайте з ним пограємо.
р/гра «Ведмедик»
Мета: вчити виконувати рухи згідно зі словами, вчити бігати в роздріб та у заздалегідь обумовлене місце. Виховувати уважність, сміливість.
Якось ми у ліс пішли
І ведмедика знайшли
На горбочку він лежав
Під ялиночкою спав
Круг ведмедика ходили
Вайлуватого будили
Прокидайся но, вставай
І маляток доганяй. - 2 раза
ІІІ. Заключна частина: ходьба, вправи на дихання.
Підсумок: Наші малята молодці, дружно йшли до лісу, спритні були. Гарно грали з ведмедиком.
- До кого в гості ходили?
- В яку грали гру?

Немає коментарів:

Дописати коментар