Страницы

середа, 17 квітня 2019 р.

Комплексне заняття з розвитку мовлення

 Кваша Анжела Дмитрівна
Вихователь ДНЗ №79
м. Миколаїв

Комплексне заняття з розвитку мовлення 
Тема : «ВЕСНУ МИ ЛЮБИМО, СЛОВОМ ГОЛУБИМО».
Мета: узагальнювати й розширювати знання дітей про весняні явища природи, про садові і лугові квіти, про комах. Збагачувати словниковий запас дітей іменниками, зі зменшувально-пестливими суфіксам , прикметниками, дієсловами. Продовжувати вчити дітей складати описові розповіді за картиною. Стимулювати мовленнєву активність.


ХІД ЗАНЯТТЯ

На екрані мультфільм про Сонечко і Весну.
- Діти, що ви бачите?
-Сонечко, квіти, комахи….
Хочете і ми з вами намалюємо весняну картину?
-Що це з’явилося?
Будемо називати чарівні слова про сонце і нанизувати намистинки на мотузку.
- Жовте, кругле, лагідне, привітне, веселе, тепле, весняне, усміхнене, чарівне.

Молодці малята! Весна приходить і приносить нам різні фарби. Пограємо в «Весняні кольори».

Дидактична гра. Пограємо в весняні кольори
Мета: закріплювати вміння дітей узгоджувати прикметники з іменниками в роді і числі.
Зелений колір трава зелена, коник стрибунець зелений, листочки зелені
Жовтий колір кульбабка жовта, сонце жовте
Синій колір вода синя, небо синє, квітка синя
Червоний колір квітка червона,метелик червоний
Коричневий колір Пташка коричнева, дерево коричневе

Молодці, а тепер я пропоную пограти у гру «Плутанина».
Зима пішла, а весна прийшла.
Взимку ведмідь спить, а навесні прокидається.
Зима холодна, а весна тепла.
Взимку іде сніг, а навесні дощ.
Взимку дерева стоять голі, а навесні одягнені.
Птахи восени відлітають  у вирій, а навесні повертаються.
Молодці. А скажіть но мені де можуть рости квіти?
-На лузі (вони називають лугові).
-В саду (вони називають садові).
Зараз ви візьмете по одній картинці і віднесете їх на луг або в садок.
Лугові Садові
Конвалії Нарциси
Фіалки Тюльпани
Підсніжники Троянди
Проліски Бузок
Кульбабка Піони 


Подивіться а на нашій галявині виросли незвичайні квіти. Візьміть собі, будь ласка, квіточку, яка вам більше всього сподобалась. Вдихніть аромат квітів через носик, а видихніть через ротик. Іще раз.

А тепер відкритий те, будь ласка, чарівні квіти. Подивіться, хто сховався всередині вашої квітки?
Діти називають: муха, бджола, жук, сонечко.
Пограємо в гру «Один – багато».
Оса – багато ос Жук – багато жуків
Муха – багато мух Мураха – багато мурах
Бджола – багато бджіл Павук – багато павуків
Метелик – багато метеликів Сонечко – багато сонечок
Комар – багато комарів
Фізкультхвилинка.
Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
Будем дружньо присідати, сонечко розвеселяти.
Встали – сіли, встали – сіли, бачите, як звеселіли
Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати
Нумо разом, нумо всі, потанцюймо по росі.
Молодці, трошки відпочили.
А тепер спробуємо назвати лагідними словами картинки, які з’являться на екрані.
Сонце – сонечко Квітка – квіточка
Трава – травичка Бджола – бджілка
Дерево – деревце Пташка – пташечка
Лист – листочок Жук – жучок
Кущ - кущик Вітер – вітерець
Дощ - дощик
Подивіться уважно. Що у нас з’явилось?
У нас з’явилась весняна картина. Ми самі змогли її зробити, виконавши завдання.
Спробуємо її описати. Спочатку я вам допоможу, а потім ви самі спробуєте.
В небі засяяло весняне сонечко.
Зазеленіла травичка. На деревах і кущиках з’явилися зелені листочки. Розквітли перші весняні квіточки тюльпани і нарциси. Бджілки побачили гарну квіточку і полетіли до неї. До квітучого дерева прилетіли пташечки. Маленький жучок повзає по травичці. Раптом подув сильний вітерець і пішов теплий весняний дощик.


Немає коментарів:

Дописати коментар