Єдина Країна! Единая Страна!

четвер, 30 січня 2014 р.

Конспект сюжетного фізкультурного заняття в групі раннього віку ДНЗ

Авдієнко 
Леся Миколаївна 
Миколаївська область
Березнегуватський район
Новосевастопольский ДНЗ

Конспект сюжетного фізкультурного заняття
Тема: Веселий колобок на гостинах у діток.

Мета:
Дидактична: вправляти дітей в різних видах ходьби (у колоні по одному за вихователем, на пальчиках, на зовнішній стороні стопи); продовжувати вчити дітей ходити по обмеженій площині (місточок), підлізати під мотузку; вчити дітей опановувати різноманітні рухи, стимулювати активність та самостійність у процесі рухових дій. Розвивальна: зміцнювати різні групи м’язів, удосконалювати рівновагу, спритність, рухову координацію. Виховна: викликати у дітей позитивні емоції, піднесений настрій. 
Словникова робота: поповнити та активізувати словник  дітей словами: м’ячики, місточок, мотузка, доріжка.  
Попередня робота: читання казки «Колобок», вивчення різних видів ходьби, рухлива гра «Лисичка».  
Обладнання: м’ячики, мотузка, килимки, корекційна доріжка, м’які іграшки: зайчик, ведмедик. 
Хід заняття
I частина. 
Вихователь заводить дітей до спортивного залу
Вихователь:
Ой, які в нас гарні дітки:
Дуже ввічливі, привітні,
Всім, хто їм стрічається,
Приємно вітаються!
А я Колобок, Колобок!
Я – веселий Колобок!
Я від баби утік,
Я від діда утік.
Сам я дуже сумував –
Я б із вами, діточки, погуляв.
А ви зі мною хочете погуляти?
Тож  усі в рядок ставайте
І за мною поспішайте.
Ось ідуть малята
У лісок гуляти.
Діти не сумують –
Весело крокують. (ходьба в колоні один за одним)
Тихо-тихо ви ступайте.
Всі на пальчики ставайте.
Гарно спинку випрямляйте,
І за мною поспішайте.
(ходьба на носочках)
А тепер, як ведмежата
Ви ідіть, мої малята.
Ручки в бік ви відведіть,
Як ведмедики ходіть.
(Ходьба на зовнішній стороні стопи)
Пострибайте як зайчата.
Стриб, стриб, стриб, мої малята!
(Стрибки на обох ногах з просуванням вперед)
А тепер побіжимо –
Не впіймає нас ніхто.
Ми пробігли і пішли,
Ой, кого ж ми тут знайшли?
Діти зустрічають Зайчика.
Зайчику сіренький, діток не лякай,
Краще м`ячики гарненькі їм у руки дай.
Зайчик хоче подивитись.
Що ми вміємо робити.
То ж у коло всі ставаймо,
І вправлятись починаймо.
Комплекс загально розвиваючих вправ з м`ячиками
1. «Гарні м`ячики»
Гарні м`ячики, чудові,
Ми тримаємо в долоні.
Ось які, ось які,
Гарні м`ячики прудкі.   
(Розгинання та згинання рук 4 рази )
2. «Пограємось м`ячиком»
Не люблять м`ячики лежати.
А хочуть з дітками пограти.
У нас між ніжками сховались,
Щоб ми за ними нахилялись.
(Присідання 4 рази )
3. «Сховаємо м`ячик»
Трішки ще пограємо,
М`ячики сховаємо.
І від лиски і від  вовка.
Буде це надійна схованка.
(Сидячи, нахили тулуба вперед 4 рази)
4. «Потанцюємо з м`ячиками»
Ви кругленькі танцюристи
Не даєте нам присісти.
Через вас, через вас.
Ми стрибаємо весь час.
(стрибки 8 раз)
Скільки вправ ми зробили.
Додалося всім нам сили.
Руки вгору піднімайте,
І спокійно видихайте
(Вправа на дихання) 
М`ячики у кошичок складемо.
Й знову ми гулять підемо.
Дякуємо, зайчику,
За веселі м`ячики.
Бачиш, які вправні.
Діточки маленькі
ІІ частина. Основні види рухів.
Вихователь:
- Діти, подивіться, хто залишив тут свої сліди. Може вовк пробігав? Ні, не схожі ці сліди на вовчикові. А давайте спробуємо пройти по цих слідах.
Ось ідуть малята
По слідах завзято.
Ніжки не сумують,
Легенько крокують.
(ходьба по слідах)
Ми рядочком всі підемо.
І місточок перейдемо.
Туп – туп  -туп,
По місточку дітки йдуть.
Спинку випрямляють,
Ніжки розминають.
(ходьба по місточку)
Ми повільно проповзаєм, 
Гарно спинку прогинаєм.
Глянь, Ведмедику, сюди.
Як уміємо повзти.
(підлізання під мотузкою)
Діти посміхаються ведмедикові, який сидить за мотузкою.( Повторення 2-3 рази)
Під музику з`являється Лисичка.
Лисичка:
- Добрий день, малята. Я лисичка-сестричка, добра, лагідна. Мені дуже сумно в лісі самій і я прийшла до вас порозважатися, повеселитися. А ви хочете погратися зі мною?  (Так)
Гра з Лисичкою (3-4 рази)
(Діти втікають від Лисички, а вона їх наздоганяє)
Лисичка дякує дітям, прощається.
Колобок:
- Вам сподобалась наша подорож? Кого ми зустріли у лісі?(зайчика, ведмедика, гралися з лисичкою). Ну, а зараз нам час вирушати до дому.
Тож за мною всі ставайте
І додому вирушайте.
ІІІ частина:
Психогімнастика «Вітерець»
Підсумок заняття:
Вихователь схвалює дітей, які вони були молодці, спритні, активні. Повертаються до групи.

Немає коментарів: