Єдина Країна! Единая Страна!

середу, 17 квітня 2019 р.

Заняття з розвитку мовлення в середній групі

Світлана Ткач
Вихователь ЗДО № 65
м. Миколаєва
Тема: Переказ оповідання Костянтина Ушинського«РАНКОВІ ПРОМЕНІ»

Тема: «Переказ оповідання К. Ушинського « Ранкові промені».

Мета: - вчити вмінню будувати розповідь за серією ілюстрацій, передаючи характерні особливості героїв твору; висловлюватися простими та складними реченнями зв’язно, послідовно.
- збагатити словник словосполученнями: «стрепенувся жайворонок», «пересмикнув вухами зайчик», «залопотів крилами півник».
 - закріпити артикуляцію звуків (З), (С), вміння розрізняти звуки в словах та вимовляти їх.
- розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, вміння доповнювати один одного.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Діти, в нас з вами сьогодні незвичайне заняття. Незвичайне воно по перше тим, що до нас завітали гості, привітаємося з ними,  а по друге – ми з вами сьогодні будемо переказувати дуже цікаву казочку. А почнемо ми з загадки:
Із – за моря випливає,
Промінці ласкаві має,
Заглядає у віконце
Це яскраве, кругле… (Сонце).
Так, діти, це сонечко. А яке воно, сонечко? Якими словами ми можемо його описати?  Давайте пограємо…
Гра з м’ячиком: кидаю м’ячик, діти називають прикметники до слова «сонце».
(жовте, кругле, велике, гаряче, яскраве, променисте, ласкаве, веселе).
 - А промінчики які?... (веселі, спекотні, сонячні, довгі, жовті, яскраві,  теплі).
- А коли виходить сонце? А коли воно заходить за обрій?
- Діти, ви вже, напевно, здогадалися, що сьогодні мова піде про сонечко, а точніше про його промінці.
- Зараз я вам буду читати казку, яка називається «Ранкові промені».
Автор цієї казочки Костянтин Ушинський.
Читання казки.
- Діти, а хто мені скаже, що означає вислів: «Стрепенувся жайворонок»?
(запорхав, приготувався злетіти)
- А жайворонок це зимуюча чи перелітна пташка?
- А що означає вислів: «Пересмикнув вухами зайчик» ?
(поворушив,почухав)
 - А де живе зайчик?
- Що означає: «Залопотів крилами півник»?
(застучав, хотів злетіти, розправив крила)
- Як називається домик півника? А хто ще з ним може жити?
Питання до дітей, діти допомагають виставляти картинки на фланелеграф:
- Діти, як називається казка?
- Хто її написав?
- Я почну, а ви мені допоможете зібрати картинку.
- «Виплило на небо червоне сонечко…»
- Скільки всього було промінчиків?
- Кого розбудив перший промінь?Як повів себе жайворонок?
- А  другий промінь? Що зробив зайчик?
- Кого розбудив третій промінь? Як повів себе півень?
- А четвертий промінь куди потрапив? Що зробила бджілка?
- Який промінь намагався розбудити ледаря?  Що відбулося, коли промінь попав у дитячу кімнату?
А чи швидко ви піднімаєтесь вранці з ліжечка?
Ну добре, а зараз трішечки відпочинем
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
Піднялося ясне сонце
Засвітило у віконце;
Жайворонок стрепенувся,
Та до сонечка потягнувся.
Розбудило сонце зайку,
Пострибав він на лужайку.
Півник пісню заспівав
Весь курник вранці підняв.
Розбудило бджілок сонце:
Полетіли, задзижчали,
Квіточки свої шукали…
Заглянуло сонце к хлопчику в віконце:
Посвітило, погляділо, але хлопчика не розбудило.
Молодці, трішечки відпочили, а зараз сідайте, будемо слухати знов.
Слухайте, діти, уважно, а потім будете переказувати самі.
Читання казки вдруге.
Переказ казки дітьми по ілюстраціям.
- Послухайте прислів’я, що ви про це думаєте?
ПРИСЛІВ’Я:
- Ледачому завжди тяжко.
Ледачому все ніколи.
Роздуми дітей.
А чи є серед нас такі ледарі?
А що ви порадите цьому хлопчику?
Давайте пограємо:  гра називається «Назви слово» будемо по колу передавати сонечко, та називати слова на звук «З» (на другий круг «С»).
Підсумок.









Немає коментарів: