Єдина Країна! Единая Страна!

вівторок, 22 січня 2019 р.

Конспект заняття в старшій групі з математики

Гурко Ольга Сергіївна
Вихователь Себінського ЗДО
"Калинонька"
Новоодеського району
Миколаївської області


Конспект заняття в старшій групі з математики
Тема:Цікавинки  від Фіксиків
Мета: Закріплювати вміння  складати задачі на додавання та віднімання за малюнками в межах 10;
-визначати  час за годинником;
-порівнювати кількість  предметів ;
-розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу, спостережливість;
-виховувати кмітливість, бажання вивчати математику, доводити розпочату справу  до завершення.

Матеріали: макети годинників, набори цифр  та знаків, картинки  на складання задач, числові ланцюжки ,казкові  герої.

Хід заняття:
Вихователь.   Встаньте дітки ,всі рівненько,
                         Посміхніться всі гарненько
                         Посміхніться  всі до мене
                         Привітайтесь: «Добрий день!»
                          Хай гарно розпочнеться  новий день!
Діти, сьогодні зранку  біля дверей нашої групи я знайшла рюкзак-помогатор.
Давайте  поглянемо, що в  ньому  є.
(Діти заглядають і бачать в ньому різні  конверти)
На  кожному із цих конвертів  завдання від  героїв  мультфільмів «Фіксики»
Сімки і Нолика..
Виконавши  всі  завдання  до нас  з’являються  герої  мультфільму.
А  для  того  щоб  виконати  всі завдання  нам потрібно  бути  якими?
відповіді дітей( розумними, уважними, кмітливими, добрими…)
Відкриваємо перший конверт.
Сімка і Нолик  запрошують нас  пограти  в гру «так чи ні? »Якщо відповідь «так- плескаємо  у долоні, якщо «ні»- присідаємо.
1.Навесні,взимку,влітку опадає листя.
2.Трикутник  має чотири  сторони.
3.Середа і четвер – це вихідні  дні.
4.Три  жирафи  мають три шиї.
5.Улітку  падає  сніг.
6.Квадрат  має чотири кути.
7.Кущик вищий за дерево.
8.Після ночі настає ранок.
9.Молоко  рідке?
В  наступному конверті дуже цікава  загадка.
 Спробуйте  відгадати.

Справно  йде, хоч  ніг не має,
Цоки -цок- усім співає.
               І секунди і хвилини
               Нам, рахує щоднини.(годинник)
-Молодці!
А  хто вміє  визначати час за годинником? Перевіримо.
У кожного  з вас  є картка. Розгляньте  годинники і за допомогою «чарівної» ниточки  з’єднайте годинник з відповідною  цифрою.
Діти виконують  завдання з коментуванням.
-На першому  малюнку годинник показує  п’яту годину, тому ведемо
Ниточку до  цифри 5.
-На другому  малюнку  годинник показує дев’яту  годину, тому ниточку  треба провести  до цифри 9.
-Як називається  поле, по якому  рухаються  стрілочки? (циферблат)
-Що показує  маленька стрілочка, велика?
Діти, Сімка і Нолик  не люблять  безладу.
Розгляньте «ланцюжки  чисел»
-Що не так?(цифри загубилися)
Тому  наступним  завданням  з конверту  треба  вставити  загублені  цифри.
(Діти  самостійно  виконують  завдання  вставляють «загублені»  цифри).
Діти  ми  виконали  вже  багато  завдань, тому  нам  треба  трішки  відпочити.







Фізкультхвилика
         Руки в сторони та вгору-
         На  носочки  піднялись.
Підніми  голівку  вгору
        Й  на долоньки  подивись.
        Присідати  ми  почнемо ,
        Добре  ноги  розімнемо,
        Раз- присіли, руки прямо.
        Встали- знову все так само
         Повертаємось вправо,
        Все виконуємо  гарно,
        Вліво-вправо повернулись
        І сусіду усміхнулись.
Діти, подивіться, у наступному конверті лежать фотографії. Це Нолик  дуже любить фотографувати і дарує  нам фотокартки. Візьміть їх і визначте, яких предметів більше, яких менше, а яких порівну. Поставте  відповідні знаки.
Діти  беруть картки , визначають  кількість предметів і ставлять  знаки» <»«>»або «=»
(Потім перевіряють один в одного  правильність).
Діти у нас залишився  останній конверт і в ньому завдання від Сімки.
Вона   підготувала  для нас різні цікавинки ,загадки та жартівливі задачі.
Погляньмо, що вона нам приготувала.
Показую картинки для складання задач.
-Навіщо на потрібні  ці картинки (Щоб складати задачі)
-А ви вмієте складати задачі?
-Назвіть складові задачі (Умова, запитання)
-Що таке умова задачі?(це те, про що розповідається)
-А запитання?(про що запитують в задачі)
(Діти складають задачі на додавання та віднімання за картинками)
Стук у двері .До дітей завітали Сімка і Нолик.
Нолик:  Заморився – сил нехватка!
Сімка:   Мені треба  підзарядка.
Вих:Пропоную підзарядити Нолика і Сімку  за допомогою  веселої  психогімнастикиД.Джекобсоном «Батарейки»
Герої дякують  за підзарядку і за виконані  завдання.
Підведення підсумків:
-Що вам було цікаво робити?
-Що викликало труднощі?           





























Немає коментарів: