Єдина Країна! Единая Страна!

четвер, 30 січня 2014 р.

Конспект комбінованого заняття (звукова культура мовлення + конструювання) в групі раннього віку ДНЗ

Короленко Ольга Валентинівна
м. Миколаїв ДНЗ № 84

Конспект комбінованого заняття
(звукова культура мовлення + конструювання)

Тема: Вміють дітки ляльок забавляти і колискову їм співати.
Програмовий зміст: Вчити чітко вимовляти звуки [у], [а]; розвивати фонематичний слух та мовне дихання, приспівуванням голосних звуків. Розвивати розмовне мовлення. Ввести в словник: шкарпетки. Розвивати навички привітання і знайомства, увагу, мислення, пам’ять, дрібну моторику пальців рук. Закріплювати уміння нанизувати намистинки. Виховувати бажання гратися разом та діяти за вказівкою вихователя.

Словник: лялька, черевички, платтячко, шкарпетки.
Попередня робота: заучування колискової «Котику сіренький».
Матеріал: ляльки, аудіо записи, ліжка на кожну ляльку, постільна білизна під колір спідниць, стільці,  намистинки, товста нитка, таця.
Хід заняття
Вихователь організовує дітей, заходять гості.
Запитання до дітей:
- Як треба привітатися?
- Що сказати?
(Діти відповідають. Якщо є затруднення, вихователь допомагає). 
Доброго ранку !
Так, давайте всі разом скажемо: «Доброго ранку!»
(Діти разом з вихователем вітаються)
Молодці , привіталися з гостями.
Запитання до дітей:
- Дітки,а хто це?
(Це лялька)
- Так це лялька.
Вихователь. Лялька з вами вітається і каже: «Дітки , доброго ранку!
Малята, привітаємось з лялькою». (Вітаються разом).
Доброго ранку!
(Якщо хтось мовчить, вихователь просить промовити слова привітання окремо)
Вихователь звертається до дітей: 
- Діти ляльку звуть Оксанка.
А вас як звуть?
(Діти по черзі називають свої імена)
Оксані приємно з вами познайомитися.
Вихователь. Малята, Лялька Оксанка хоче побачитися і з ляльками у нас в групі.
Запитання до дітей:
- А де ж вони?
Десь заховалися.
- Давайте їх пошукаємо.
Запитання до дітей:
- Як треба погукати?
Ау-ау! (вихователь разом з дітьми шукають ляльок:Ау-ау!)
Ось, вони, знайшлись!
Візьміть, будь ласка, кожен собі ляльку і потанцюємо разом.
(звучить музика-усі танцюють)
Вихователь.
Потанцювали, молодці!
Але я дивлюся з лялькою Оксаною щось не так. (плач ляльки).
Запитання до дітей:
- Малята, що це? (Діти відповідають. Плаче Оксана)
- Як вона плаче? (Уа-уа-уа!)
(діти повторюють  Уа-уа-уа!) )
- Чому вона плаче? (Мабуть хоче спати)
Вихователь. Я дивлюся і ваші ляльки вже очі закривають. Теж хочуть спати.
Запитання до дітей:
- Дітки, що треба зробити? (Покласти ляльок спати. Відповідають діти.)
- Так, у нас є ліжка для кожної ляльки , покладемо їх туди.
Інструкції дітям: Знайдіть ліжко для своєї ляльки. Уважно подивіться на платтячко вашої ляльки. Якого кольору платтячко, такого кольору і покривальце на ліжку. Знайдіть його і сідайте на стілець.
Дидактична гра «Знайди за кольором»
(Діти підходять кожен до свого ліжка, які розташовані на підлозі недалеко одне від одного. Біля кожного ліжка стілець).
Вихователь. Молодці, кожен знайшов ліжко.
Запитання до дітей:
- Малята, а чи можна класти ляльок в ліжко одягненими? (Ні! Відповідають діти)
- Що треба зробити? (Роздягти! Відповідають діти )
Вихователь. Так, спочатку знімемо платтячко. Ось так. Тепер знімемо черевички. А зараз я знімаю шкарпетки. 
- Аліна, що я знімаю? (шкарпетки)
- Що ти, Сашко знімаєш? – Я знімаю шкарпетки.
- Що ти, Настя знімаєш? – Я знімаю шкарпетки.
Діти за зразком вихователя роздягають ляльок, складають речі на стілець.
Інструкції дітям:
А тепер покладемо ляльок у ліжко, прикриємо покривальцем.
Тільки тихенько: ш-ш-ш.
Щоб ляльки не плакали і заснули, давайте заспіваємо колискову.
Сідайте кожен біля ліжка своєї ляльки. Починаємо співати. (Співання колискової. Вихователь разом з дітьми співають колискову «Котику сіренький»).
Котику сіренький, котику біленький!
Котку волохатий,не ходи по хаті,
Не ходи по хаті,не буди дитяті.
А-а, а-а, а-а. (Співають два рази)
Вихователь тихенько.
Все, ляльки заснули. Поки вони сплять, зробимо для них подарунки – намисто.
Образотворча діяльність. Конструювання.
Діти підходять до столу, де підготовлені  на кожного намистинки і товста нитка.
Вихователь. Спочатку зробимо гімнастику для пальчиків, щоб вони вправно працювали.
Пальчикова гімнастика.
Інструкції дітям:
Діти, перед кожним з вас лежить нитка і намистинки. Намистинки треба нанизати на нитку, проводячи край нитки в отвір намистинки і закріпити його. (Вихователь дає зразок)
Діти за зразком вихователя нанизують намистинки.
(Вихователь допомагає закріпити намисто, хто цього потребує)
Вихователь. Молодці, давайте складемо намисто на тацю. Ляльки прокинуться, а тут для них подаруночок.
Заняття закінчується.

Немає коментарів: